poniedziałek, 18 marzec 2019 13:41

Myślenice: Rozbój na stacji paliw

Napisała

Lawinę zdarzeń zapoczątkował napastnik, który wtargnął na stację paliw i grożąc nożem ekspedientce ukradł prawie dwa tysiące złotych. Myśleniccy policjanci natychmiast podjęli działania, które spowodowały, że sprawca napadu został zatrzymany i trafił do aresztu, wraz z nim zarzuty usłyszały dodatkowo 2 inne osoby.

11 marca, w poniedziałek tuż po godz. 13, na jedną z myślenickich stacji benzynowych wszedł zakapturzony mężczyzna z nożem w ręku. Pewnym krokiem podszedł do kasy i grożąc ekspedientce zażądał wydania pieniędzy. Udało mu się ukraść około 2 tysięcy złotych. Po otrzymaniu pieniędzy uciekł ze stacji i wsiadł do zaparkowanego kilkadziesiąt metrów dalej samochodu, w którym czekał na niego inny mężczyzna. Przerażona ofiara napaści niezwłocznie poinformowała o zdarzeniu policję.

Dzięki monitoringowi miejskiemu ustalono jakim samochodem mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia. Pojazd, który został wykorzystany do ucieczki z miejsca zdarzenia, funkcjonariusze zlokalizowali w powiecie wielickim. Jego właścicielka była zaskoczona wizytą policjantów, ponieważ to nie ona korzystała z samochodu w tym dniu. Kryminalni szybko ustalili, kto nim kierował w dniu napadu. Ukrywający się przed organami ścigania kierowca, który brał udział w rozboju, został zatrzymany w środę (13 marca). Dalsze czynności wykonywane przez policjantów Wydziału Kryminalnego pozwoliły wytypować sprawcę rozboju, który w czwartek, 14 marca został zatrzymany w jednej z miejscowości powiatu wielickiego. Myśleniccy policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, które ma na sumieniu. Zatrzymany złożył obszerne wyjaśnienia, które wskazują, że podobnych przestępstw dopuścił się również na terenie Zakopanego i Krzeszowic.

Sprawca rozboju w piątkowe popołudnie trafił do aresztu. Grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec kierowcy prokurator zastosował dozór oraz poręczenie majątkowe stawiając mu zarzut poplecznictwa, czyli pomocy sprawcy przestępstwa (239§1 KK). Jednocześnie właścicielka samochodu odpowie za przestępstwa narkotykowe, gdyż policjanci znaleźli u niej środki odurzające oraz niewielką plantację marihuany.

 

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.