środa, 22 maj 2019 11:08

Powiatowy Dzień Strażaka w Myślenicach

Napisał

We wtorek 21 maja na płycie myślenickiego Rynku obchodzono Powiatowy Dzień Strażaka, który był okazją do honorowych odznaczeń za zasługi dla pożarnictwa strażaków zawodowych, druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, a także samorządowców za pomoc i działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Krakowie odznaczyło burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetkę Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

- Cieszę się i dziękuję całemu kierownictwu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, że w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego współpracujecie z druhami ochotnikami z OSP Gminy Myślenice, którzy wspomagają Was na co dzień służąc mieszańcom – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

- Ta współpraca przynosi dobre efekty i dobre owoce. Najwyższe zaufanie, jakim dziś w Polsce cieszą się strażacy, to najlepszy dowód, że jak najlepiej wykonujcie słowa swojej przysięgi, dbając o nasze bezpieczeństwo. Dziękuję za waszą służbę, za wasze codzienne poświęcenie. Osobiście dziękuję za to odznaczenie, które dotyczy przede wszystkim mojej pracy poselskiej. Odznaczenie, które otrzymuję będzie na pewno mobilizować do dalszego działania ze strażą pożarną na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W dniu Waszego święta, składam Wam wyrazy najwyższego szacunku i podziękowań. Dzięki Wam Mieszkańcy Gminy Myślenice mogą czuć się bezpiecznie – dodał burmistrz Myślenic.

Komendant Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomir Kaganek podziękował także wszystkim samorządowcom, wręczając pamiątkową statuetkę za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także współpracę gmin z Powiatu Myślenickiego z PSP Myślenice i Ochotniczymi Strażami Pożarnymi.

Info/foto: UMM

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.