To jest nasz czas Wyróżniony

Stowarzyszenie Sportownia
środa, 08 listopad 2017 08:58

Sześcioosobowa reprezentacja Polski walczyła o najlepsze miejsca na podium podczas 29. Mistrzostw Świata w Speed-Ballu. Wśród kadry polskiej znalazł się Zbigniew Bizoń z Drogini, który do kraju wrócił z brązowym medalem.

Polska reprezentacja została wyłoniona końcem września bieżącego roku podczas Mistrzostw Polski w Speed-Ball. To otworzyło najlepszym w Polsce drogę do udziału w rywalizacji międzynarodowej.

Mistrzostwa Świata w Speed-Ball zostały zorganizowane przez Międzynarodową Federację Speed-Ball w Sharm-el-Sheikh w Egipcie w dniach 27-30 października. Biało-czerwoni startowali w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej, z podziałem na płeć. W zawodach brały udział reprezentacje siedemnastu krajów z Europy, Afryki i Azji.

Zbigniew Bizoń wrócił do kraju z 3. miejscem i brązowym medalem w sztafecie solo-relay oraz 6. miejscem w grze na czas (super solo).

– Było trudno, był stres, ale to jest nasz czas. Tworzymy historię. To jest niesamowicie motywujące, kiedy człowiek staje na podium i odbiera gratulacje od najlepszych trenerów i zawodników, którzy od samego początku śledzą nasze postępy – podkreśla Zbyszek Bizoń z Stowarzyszenia Sportownia.

W rozgrywkach międzynarodowych Polskę reprezentowali: Przemek Wolan, Zbyszek Bizoń, Rafał Druzgała, Kasia Pawlaczyk, Gabriella Lopez, Martyna Dudek. Każdy z zawodników do ojczyzny przywiózł co najmniej jeden medal.

Międzynarodowa Federacja Speed-Ball stworzyła ranking krajów uczestniczących w mistrzostwach. Pierwsze miejsce w rankingu krajów zajęła reprezentacja Egiptu, drugie miejsce wywalczyli Tunezyjczycy. Trzecie miejsce w rankingu krajów należy do Polski.

– Jesteśmy najmłodszą reprezentacją z dużymi sukcesami sportowymi i krajem, w którym speed-ball rozwija się najbardziej dynamicznie na świecie, zarówno terytorialnie, jak również zawodniczo. Grono miłośników speed-ball z roku na rok coraz bardziej się powiększa. To daje nam motywację. Młodzi chcą trenować, dlatego naszym najważniejszym zadaniem jest stworzenie jak najlepszych warunków ku temu, aby się rozwijali – stwierdza Izabela Janczak-Bizoń, Wiceprezeska Speed-Ball Polska.

Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Do Polski speed-ball zawitał w 2014 roku za sprawą Przemysława Wolana. Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Sportownia speed-ball rozwija się w powiecie myślenickim. Obecnie stowarzyszenie prowadzi dwie sekcje sportowe: Speed-Ball Dobczyce i Speed-Ball Poręba.

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA