niedziela, 16 czerwiec 2019 15:22

I lokalna spartakiada w Osieczanach

Napisał

4 czerwca przy Kościele Parafialnym w Osieczanach odbyła się I Lokalna Spartakiada, w której wzięło udział prawie 260 uczniów ze szkoły Podstawowej w Osieczanach i Droginii.

Dla uczestników spartakiady oprócz specjalnie na tą okazję przygotowanych stanowisk do zabaw sportowych czekało moc atrakcji, które przy życzliwości księdza Proboszcza Bogusława Seweryna i współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice oraz Strażą Miejską, dyrekcją, nauczycielami, rodzicami, klubami sportowymi i wielu ludźmi dobrej woli udało się zorganizować.

W trakcie zabawy i zmagań sportowych starsze klasy miały okazję spotkać się ze znanym raperem Romanem Boskim z „Drużyny Mistrzów”, który przeprowadził dla nich warsztaty profilaktyczno – motywujące. Na koniec dla ochłody emocji sportowych prawdziwą atrakcją okazała się armatka ze środkiem pianotwórczym w różnych kolorach. Pomysł na Lokalną Spartakiadę Dalej-Wyżej-Szybciej okazał się szczałem dziesiątkę bo jak było widać poza konkurencją sportową impreza ta wyzwoliła wiele pozytywnych emocji, a przede wszystkim była świetną zabawą, dla dzieci, rodziców oraz nauczycieli obu szkół. Ideą projektu finansowanego przez UMiG Myślenice nie była rywalizacja - a nade wszystko integracja.

Tutaj jak zapewniał Piotr Snopkowski nie ma przegranych ani wygranych. Jesteście jedną wspólnotą, której pasterzem jest ks. Bogusław Seweryn to dzięki niemu, przychylnym władzom Gminy Myślenice, funkcjonariuszom Straży Miejskiej, komendantowi Tomaszowi Burkatowi, kierownikowi Andrzejowi Kobiałce, dyrekcji waszych szkół mogliście świętować i bawić się.

Warto przypomnieć, że Spartakiada była poprzedzona wieloma inicjatywami, które integrowały uczniów obu szkół: były to w szczególności: wielogodzinne treningi pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów i trenerów, którzy wprowadzali wychowanków tych placówek do świata prawdziwego sportu. W programie nie mogło zabraknąć studyjnej wycieczki gdzie sportowcy na których presja wyników ze strony kibiców jest bardzo duża. Takim miejscem było zwiedzanie z przewodnikiem obiektu stadionu miejskiego TS Wisła Kraków. Przy tej okazji prawdziwym relaksem dla uczniów obu szkół w trakcie wycieczki okazał się rejs statkiem po Wiśle oraz pobyt w kinie na premierowym filmie ”Aladyn”.

Info/foto: UMM

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.