poniedziałek, 17 czerwiec 2019 10:15

Tańce polskie królowały na parkiecie RCOS w Dobczycach

Napisał

Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe stało się na jeden dzień oazą tańca i muzyki. A to za sprawą rozegranego w sobotę 15 czerwca 2019 VII Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o „Dobczycką kozę” oraz XIII Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Burmistrza.

Na parkiecie królowały najpiękniejsze tańce polskie, m.in. oberek, mazur, polka i krakowiak, a młodsi i starsi tancerze zachwycali prezencją, barwnymi strojami, lekkością i precyzją kroków oraz wyczuciem rytmu. Uroczystość otwarcia turnieju rozpoczął dostojny taniec narodowy - polonez, który połączył w korowodzie licznie zgormadzone pary turniejowe. Melodię zaintonowała Orkiestra Dęta „Dobczyce” pod kierunkiem kapelmistrza Józefa Manieckiego”. Był to ich debiut podczas tego wydarzenia, a związany był z obchodzonym w tym roku jubileuszem stulecia orkiestry. Zmaganiom turniejowym przyglądał się z zainteresowaniem Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś, który pogratulował finalistom i wręczył nagrody.

Organizatorem turniejów było Stowarzyszenie Wspierania Kultury „Charstek” na czele z dyrektorem turnieju – Adrianem Kulikiem.
Wydarzenie poprowadził Waldemar Pączek.

Info/foto: UG Dobczyce

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.