środa, 19 czerwiec 2019 12:38

Mandaty dla jeżdżących quadami i crossami w lesie

Napisała

Tylko w ciągu jednego dnia myśleniccy dzielnicowi wspólnie ze Strażą Leśną oraz z leśniczym zatrzymali kilkanaście osób niszczących lasy. Ładna pogoda oraz dni wolne od pracy przyciągają do lasów miłośników sportów motocyklowych, którzy wydają się nie pamiętać o przepisach poruszania w leśnych terenach.

W ostatnią niedzielę w lasach gmin Pcim i Tokarnia zatrzymano aż kilkanaście osób. Na miłośników ekstremalnej jazdy po lesie czekała niemiła niespodzianka. Jedenastu z nich otrzymało wysokie mandaty karne. Myśleniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej oraz leśniczym z Nadleśnictwa Myślenice prowadzili w ramach akcji „Cross 2019” - działania ukierunkowane na osoby brawurowo jeżdżące quadami oraz motocyklami crossowymi po lasach, szlakach pieszych i rowerowych. Ograniczenie zjawiska „rozjeżdżania” lasów quadami i crossami to również plan priorytetowy działań dla dzielnicowego miejscowości Pcim i Krzczonów mł. asp. Tomasza Wajdy.

Podobne akcje odbywać się będą również w kolejne weekendy na terenie całego powiatu.

Policja przypomina:

Zgodnie z treścią art. 161 Kodeksu Wykroczeń – „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny”.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają na celu, nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawę bezpieczeństwa osób przemieszczających się po leśnych szlakach pieszych i rowerowych.

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.