czwartek, 01 sierpień 2019 21:09

Myślenice: Jest szansa na dofinansowanie, ale nie tak szybko

Napisał

Osoby, które deklarowały chęć udziału w projekcie dotyczącym zmiany sposobu ogrzewania budynku i termomodernizacji, muszą się na razie uzbroić w cierpliwość.

Projekt „Wymiana źródeł ciepła na niskoemisyjne w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Myślenice – etap II”, do którego gmina Myślenice prowadziła nabór w ubiegłym roku (w terminie od 27 września do 5 października 2018), znalazł się na liście rezerwowej projektów do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Mieszkańcy Myślenic na dofinansowanie wymiany kołów i termomodernizacji budynków muszą na razie poczekać.

Urząd Miasta i Gminy Myślenice przypomina jednocześnie, że cały czas jest możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”.

– Aktualnie, każdy zainteresowany wymianą starego kotła węglowego na kocioł gazowy, kocioł na biomasę, pompę ciepła, system ogrzewania elektrycznego, czy też dociepleniem budynku, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej może złożyć wniosek w ramach programu „Czyste Powietrze” w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Funduszu www.wfos.krakow.pl w zakładce „Czyste Powietrze” – informuje UMiG Myślenice.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.