piątek, 20 wrzesień 2019 17:35

Odszedł sierż. szt. Łukasz Płachta. Tej walki nie wygrał… [*]

Napisał
fot. KPP Myślenice fot. KPP Myślenice

W czwartek 19 września 2019 zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. Przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą. Miał zaledwie 33 lata.

Łukasz Płachta służył w policji od siedmiu lat.

– Pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, kiedy zaatakowała go podstępna choroba. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. Był oddanym służbie funkcjonariuszem, wzorowo wypełniającym swoje obowiązki, a jednocześnie wspaniałym człowiekiem i kolegą, pełnym życzliwości i chęci niesienia pomocy potrzebującym – wspominają współpracownicy.

Jeszcze nie tak dawno, bo w niedzielę 15 września na Zarabiu w Myślenicach odbyła się zbiórka krwi dla chorego na białaczkę sierż. szt. Łukasza Płachty. W ciągu zaledwie pięciu godzin oddano prawie 18 litrów krwi.

Krew dla kolegi oddali także kilka dni wcześniej policjanci z KPP w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie). 9 września zebrali dla Łukasza ponad 21 litrów krwi.

Do akcji krwiodawstwa przyłączyli się także żołnierze, strażnicy miejscy, funkcjonariusze służby więziennej i wiele innych osób.

Niestety, choroba okazała się silniejsza…

Pogrążonej w żałobie rodzinie składamy szczere kondolencje.

Pogrzeb śp. sierż. szt. Łukasza Płachty

Msza Święta żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Trzemeśni (powiat myślenicki) 21 września 2019 roku (sobota) o godzinie 17:00, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

fot. KPP Myślenice

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.