wtorek, 29 październik 2019 14:38

To był pogrom! Ukarano osoby, które wjechały do lasu

Napisał

Powiat myślenicki: Jednego dnia zatrzymano aż kilkanaście osób.

– Ładna pogoda oraz dni wolne od pracy przyciągają do lasów miłośników sportów motocyklowych zapominających o wszelkich zakazach – mówi sierż. sztab. Dawid Wietrzyk, Oficer prasowy KPP w Myślenicach.

W niedzielę 27 października w lasach gmin Pcim i Tokarnia dzielnicowi, straż leśna i leśniczy zatrzymali kilkanaście osób, jeżdżących quadami i crossami po lesie. Celem wspólnych działań mundurowych i leśników – pod nazwą „Cross 2019” – jest poprawa bezpieczeństwa osób, przemieszczających się szlakami pieszymi i rowerowymi, a także zapobieganie niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt.

– Na miłośników ekstremalnej jazdy po lesie czekała niemiła niespodzianka. Kilkunastu otrzymało mandaty karne w wysokości 500 zł – podaje rzecznik myślenickiej policji.

Przypomnijmy. Zgodnie z art. 161 Kodeksu Wykroczeń, „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny”.

Dzielnicowy miejscowości Pcim i Krzczonów, mł. asp. Tomasz Wajda jako priorytet traktuje walkę z jeżdżącymi nielegalnie po lesie. Codziennie kontroluje miejsca, gdzie kierowcy quadów i crossów wjeżdżają do lasu. Ma pod tym względem pełne poparcie mieszkańców i turystów, którzy spacerują szlakami. Podobne działania podejmują również inni dzielnicowi, reagując na tego typu wykroczenia na terenie od Węglówki po Krzykaczkę.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.