wtorek, 3 grudnia 2019 10:05

Jan Mastela z KS Dalin najlepszym zawodnikiem Turnieju Zapaśniczego im. Ryszarda Dworoka.

Autor Piotr Sajdak

W silnie obsadzonym turnieju w Rudzie Śląskiej, który odbył się w dniach 29-30 listopada, uczestniczyło 130 zawodników z 23 klubów polskich, oraz ponad 40 zawodników z Czech i Ukrainy. Klub Sportowy „DALIN” pod czujnym okiem trenera Roberta Proszkowca reprezentowało czterech zawodników. Byli to: Jan Mastela i Mikołaj Łętocha w grupie kadetów, oraz Kacper Bijan i Kacper Żelazny w grupie dzieci.

Jan Mastela walczący w kategorii do 80 kg wygrał wszystkie swoje trzy walki przed czasem i bez straty punktu zdobywając złoty medal. Pięknie technicznie wykonane rzuty suplesowe za 5 punktów, jak również rzuty biodrowe były ozdobą turnieju. Trenerzy wszystkich ekip, również zagranicznych wybrali Janka najlepszym zawodnikiem turnieju. Mikołaj Łętocha zajął czwarte miejsce w kategorii  wagowej do 60 kg. Podczas turnieju stoczył cztery walki z których jedną wygrał.

W grupie dzieci Kacper Żelazny walczący w kategorii wagowej +66 kg wygrał jedną walkę z Czechem, a dwie przegrał nieznacznie na punkty zdobywając brązowy medal. Kacper Bijan w kategorii do 35 kg zajął piąte miejsce. Dla obydwu Kacprów były to pierwsze tak poważne zawody międzynarodowe i pomimo tremy było widać dużą chęć walki i zaangażowanie. Mikołaj Łętocha stoczył również zaciętą walkę o brązowy medal. Niestety z powodu choroby na zawody nie pojechał jego kuzyn - Wojtek Łętocha, który bardzo chciał się zrewanżować za występ w Turnieju Barbórkowym.

Wyjazd na zawody i bezpieczny powrót do Myślenic został zrealizowany dzięki Firmie Seat Dynamica, która nieodpłatnie udostępniła samochód Seat Ibiza. Uczestnicy wyjazdu składają serdeczne podziękowanie Panu Jarosławowi Bochenkowi Prezesowi Zarządu.

Inf.: KS Dalin (Robert Proszkowiec)