Myślenice, Biertowice, Czasław, Dobczyce, Krzywaczka, Pcim, Sułkowice, Wiśniowa

 

Reklama-Budzow-lekarz

Myślenice. Wielkie zainteresowanie bezpłatnymi badaniami Wyróżniony

Myślenice. Wielkie zainteresowanie bezpłatnymi badaniami

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki Starostwo Powiatowe w Myślenicach we współpracy z SPZOZ w Myślenicach zorganizowało na myślenickim rynku Dzień Pielęgniarki i Położnej. Wydarzenie odbyło się 8 maja br. i miało na celu zapobieganie i wczesne wykrywanie cukrzycy oraz nadciśnienia tętniczego, a także zwiększanie poziomu świadomości na temat tych chorób cywilizacyjnych. Akcja została objęta patronatem honorowym Wojewody Małopolskiego. Inicjatorem zorganizowania tej akcji była Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Krakowie, a celem tej akcji było także promowanie zawodu pielęgniarki i położnej oraz przypomnienie, jak duże znaczenie mają one dla nas wszystkich.
W ramach zorganizowanej akcji, mieszkańcy powiatu myślenickiego mieli okazje skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych poziomu glukozy oraz ciśnienia krwi, które przeprowadzane były przez pielęgniarki myślenickiego szpitala. W działania edukacji zdrowotnej i badania zaangażowały się także studentki Pielęgniarstwa Oddziału Zamiejscowego Staropolskiej Szkoły Wyżej w Kielcach. Uczelnia współpracuje ze szpitalem powiatowym, gdzie studenci mogą odbywać swoje pierwsze praktyki w zawodzie oraz zajęcia teoretyczne.

„Mieszkańcy powiatu chętnie zadawali pytania na temat programów profilaktyki chorób cywilizacyjnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach, dotyczących profilaktyki próchnicy, szczepień przeciwko meningokokom i HPV, czy profilaktyki chorób układu krążenia i cukrzycy, a także tych realizowanych na zlecenie Ministra Zdrowia, jak np. profilaktyka raka jelita grubego- powiedziała Małgorzata Bajer, Kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia przy Starostwie Powiatowym w Myślenicach.

Ponadto, mieszkańcy powiatu mogli udać się po bezpłatne porady dietetyka m.in: dotyczące analizy składu ciała, które przeprowadziło Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie Myślenice. „Konsultacje dietetyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Osoby, które skorzystały z bezpłatnej analizy składu ciała miały wiele pytań i wątpliwości. Część osób pytała o sposoby radzenia sobie z brakiem czasu, pogodzeniem regularnego odżywiania się z pracą czy dodatkowymi zajęciami. Niektóre Panie miały problem z nadwagą oraz współistniejącymi chorobami dietozależnymi, ale pojawiły się też pytania o sposoby na przybranie kilogramów. Bardzo się cieszę, że mogłam brać udział w takim wydarzeniu”- podkreśliła pani Agata Suszyńska, dietetyk z Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie Myślenice.

Podczas akcji podstawowe zasady pierwszej pomocy przekazywała Szkoła Młodych Ratowników- grupa wolontaryjna od lat działająca przy Starostwie Powiatowym w Myślenicach. W ramach prowadzonej edukacji z zakresu pierwszej pomocy, młodzi „ratownicy” wraz z certyfikowanym instruktorem Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji przedstawili zainteresowanym mieszkańcom powiatu myślenickiego, jak prawidłowo udzielić pomocy poszkodowanemu w różnych sytuacjach życia codziennego.

„Cieszymy się, że wydarzenie to spotkało się z uznaniem mieszkańców, którzy chętnie przybyli na Rynek w Myślenicach, by sprawdzić swój stan zdrowia. Pragnę również złożyć najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pielęgniarek i położnych- pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej”- podkreślił Józef Tomal, Starosta Powiatu Myślenickiego. Zapewnił również, że samorząd powiatowy bardzo docenia znaczenie tych zawodów.

Info/Foto: Starostwo Powiatowe w Myślenicach

Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA

może Cię zainteresować

Głos Gorlicki

Utonęli w studni. Tragiczna historia dwóch braci

24 lipiec, 2018 | Wyświetleń:24936

12 lipca we wsi Bystra w powiecie gorlickim dwóch braci wpadło do reperowanej studni. Mimo...

Motoryzacja

Powódź w Małopolsce. Pozamykane drogi i mosty

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:15325

Pozamykane drogi i mosty. Akcja ratownicza w powiecie tatrzańskim i limanowskim. Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne...

Głos Podhalański

Podhale tonie. Zalane drogi, wsie i domy

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:15007

W wyniku wczorajszej (18.07) ulewy w regionie podhalańskim pozamykano drogi, a z wielu wsi i...

Głos Krakowski

Tragiczny wypadek na A4

27 lipiec, 2018 | Wyświetleń:11525

Dzisiaj tj. 27 lipca br. około godziny 3.30 na autostradzie A4 samochód jadący „pod prąd”...

Głos Krakowski

Kraków. Zaginął Marcin Zagórski. Widziany był w okolicy Rynku.

25 lipiec, 2018 | Wyświetleń:10919

Wczoraj, 24 lipca zaginął Marcin Zagórski. Mężczyzna widziany był ostatnio na rynku w Krakowie. UWAGA:...

Głos Beskidzki

Antyterroryści zatrzymali na gorącym uczynku 35-latka z Jordanowa. Mężczyzna był w trakcie sprzedaży narkotyków.

17 lipiec, 2018 | Wyświetleń:5309

Wspólne działania policjantów z wydziału kryminalnego z Dębicy, komendy wojewódzkiej z Rzeszowa i policyjnych antyterrorystów...

Głos Limanowski

Limanowszczyzna tonie. Zamknięte drogi, odcięte domy, ewakuacje.

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:5114

Od wczoraj trwa kryzysowa sytuacja w powiecie limanowskim. Intensywne opady deszczu doprowadziły do odcięcia kilku...

Głos Wadowicki

Pożary w Atenach. Wśród ofiar mieszkańcy Wadowic

24 lipiec, 2018 | Wyświetleń:4889

Jak informuje RMF FM wśród ofiar tragicznych pożarów w Grecji jest dwoje Polaków. Najprawdopodobniej to...

Głos Tarnowski

Trwa pożar szpitala w Tarnowie [AKTUALIZACJA]

02 sierpień, 2018 | Wyświetleń:4609

Dzisiaj tj. 2 sierpnia kilka minut po 14 w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza wybuchł...

Głos Krakowski

Marcin Zagórski odnalazł się. Rodzina dziękuje za pomoc

26 lipiec, 2018 | Wyświetleń:4158

Policja, regionalne i ogólnopolskie media oraz tysiące internautów włączyło się w poszukiwania Marcina Zagórskiego, znanego...

Głos Brzeski

Fala zatruć w brzeskim szpitalu. Nie tylko pacjenci...

02 sierpień, 2018 | Wyświetleń:3819

Jak ujawniono wczorajszego dnia oraz w nocy z środy na czwartek w Brzeskim szpitalu doszło...

Głos Mielecki

Mielec: Czy dyrektor Kwaśniewski oszukał prokuraturę?

17 lipiec, 2018 | Wyświetleń:3554

Działania kierownictwa mieleckiego szpitala są "wyjątkowo haniebne i zasługują na potępienie jako mające najprawdopodobniej charakter przestępny...