piątek, 22 czerwiec 2018 16:19

Sukces szkoły w Dobczycach

Napisała

Wielki sukces Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego oraz Szkoły Muzycznej I stopnia z Dobczyc w konkursie Fundacji „Wawel z Rodziną”! Placówki znalazły się wśród 30. laureatów i zdobyły granty w wysokości minimum 5 000 złotych. W konkursie mogły brać udział organizacje i instytucje zajmujące się pracą z dziećmi, a otrzymane środki zostaną przeznaczone na realizację innowacyjnych projektów edukacyjnych. Na pomoc beneficjentom Fundacja przeznaczy pieniądze zebrane w trwającej właśnie akcji Serce Rośnie, dlatego ostateczna wysokość grantu może być znacznie wyższa.

- Celem założonej w 2008 roku Fundacji „Wawel z Rodziną” jest pomoc oraz wspieranie polskich rodzin i instytucji zajmujących się dziećmi. Do tej pory działaliśmy głównie lokalnie, a pomysł na konkurs zrodził się z potrzeby pomocy najmłodszym w najdalszych zakątkach Polski. Każda placówka najlepiej zna potrzeby swoich podopiecznych, dlatego zdecydowaliśmy się na otwartą formę konkursu, gdzie jedynym ograniczeniem była wyobraźnia wnioskodawców – mówi Tomasz Schimscheiner, aktor i prezes Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Łącznie do konkursu wpłynęło prawie 200 pomysłów na realizację nowoczesnych projektów edukacyjnych z całej Polski.

Ze wszystkich zgłoszeń jury wybrało 30 najciekawszych, które zostaną dofinansowane kwotą w wysokości minimum 5 000 złotych. Wśród nagrodzonych znalazły się projekty „Ciekawi świata – cztery żywioły” oraz „Klasyka (nie)klasycznie – muzyczne inspiracje w przyszłość” zgłoszone przez dobczyckie placówki.

Projekt Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego zakłada rozwijanie pasji twórczych u dzieci oraz doskonalenie kluczowych umiejętności szkolnych za pomocą innowacyjnych zajęć edukacyjnych. Inicjatywa Szkoły Muzycznej jest oparta na kształtowaniu nowych talentów, których wspólnym mianownikiem jest muzyka klasyczna.

Konkurs Fundacji połączony jest z akcją dobroczynną „Serce Rośnie” organizowaną przez markę „Wawel”. Firma przeznacza aż 2,5 miliona złotych na pomoc pięciu organizacjom charytatywnym, w tym Fundacji „Wawel z Rodziną”, która wszystkie zebrane środki przeznaczy na pomoc laureatom swojego konkursu.

Info: Fundacja "Wawel z Rodziną"/Gread Minds

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.