Wójt Gminy Pcim  informuje, że 21 grudnia br. rozpoczną się konsultacje społeczne projektu aktualizacji Uchwały Gminy Pcim w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie gminy Pcim. Konsultacje mają na celu zebranie opinii, sugestii i uwag dotyczących wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na podstawie zaktualizowanej diagnozy i delimitacji obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, przeprowadzonej zgodnie z wymogami Ustawy o rewitalizacji.

wtorek, 18 grudzień 2018 15:01

50 lat razem, czyli "Złote Gody" w Dobczycach

Napisała

Piętnaście par z Gminy Dobczyce wraz z rodzinami i przyjaciółmi świętowało w sobotę 15 grudnia br. "Złote Gody", czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Kolejny alarm bombowy w województwie małopolskim. Nad ranem do myślenickiej komendy przyszła wiadomość o podłożeniu ładunków wybuchowych na ulicy Piłsudskiego.

Przerażające nagranie z potrącenia dziewczynki w Sułkowicach. Na Youtubie filmik zamieści kanał STOP CHAM.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 15:09

Dobczyce. Złóż wniosek o nagrodę i stypendium sportowe

Napisała

Aktywni sportowcy, trenerzy, kluby i stowarzyszenia sportowe do 10 stycznia 2019 r. mogą składać wnioski o przyznanie nagrody burmistrza oraz stypendium w dziedzinie sportu.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 15:02

KGW Brzączowice z wyróżnieniem

Napisała

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzączowicach reprezentowały Gminę Dobczyce w XVI. Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych „Choinka przy Wigilijnym Stole” organizowanym przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myślenicach oraz Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach pod honorowym patronatem Starosty Myślenickiego Józefa Tomala.

Ta ciekawa historia rozpoczęła się w powiecie myślenickim. Mieszkaniec Gminy Sułkowice wystawił na sprzedaż konia. Po zwierzę przyjechało pięciu mężczyzn. Koń został sprzedany, jednak ze stajni zniknął również byczek. Początkowo wydawało się, że mógł on gdzieś uciec, jednak prawda okazała się inna. W powrocie byka do właściciela ważną rolę odegrała… telewizja.

piątek, 14 grudzień 2018 09:07

Karambol w Brzączowicach

Napisała

Na drodze wojewódzkiej nr 967 w Brzączowicach (powiat myślenicki) doszło do karambolu, w którym udział brało 5 pojazdów – trzy osobówki i dwie ciężarówki.

12 samochodów osobowych uszkodzonych po porannej kolizji w miejscowości Dobczyce w powiecie myślenickim.

Strona 1 z 52
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA