wtorek, 23 październik 2018 15:56

Wybrano burmistrza w Dobczycach

Napisała

Do urn wyborczych poszła ponad połowa uprawnionych do głosowania, frekwencja wyniosła 56%.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Urząd Gminy i Miasta Dobczyce zapraszają mieszkańców na konsultacje z tematyki pozyskiwania Funduszy Europejskich. Spotkanie odbędzie się 30 października br. w godz. 8:30-11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce.

poniedziałek, 22 październik 2018 13:13

W kręgu sułkowickiej kultury

Napisała

Sułkowicki Ośrodek Kultury co roku organizuje Inaugurację Roku Kulturalnego – imprezę, na której mają okazję wystąpić wszystkie działające w ośrodku grupy muzyczne, taneczne oraz wokaliści. Przedstawienie 14 października 2018 r. rozpoczęła świetnie ze sobą współgrająca Orkiestra Dęta z Sułkowic, gdzie nie przeciśnie się ani jedna fałszywa nutka, gdzie każdy takt i dźwięk jest perfekcyjnie dograny. Orkiestrą dyryguje od kilku już lat Andrzej Moskal.

Jastrzębie-Zdrój, Myślenice, Sokołów Podlaski, Żnin, Turek, Śrem - to m.in. mieszkańcy tych miast uzyskają dostęp do połączeń kolejowych. Premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili rządowy Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury kolejowej, tzw. Program „Kolej Plus”.

środa, 17 październik 2018 15:44

Harbutowice. Ukończono remont zabytkowej studni

Napisała

Zabytkowa kamienna studnia z przełomu XIX i XX w. na przełęczy Sanguszki w Harbutowicach wreszcie doczekała się końca renowacji. W końcu popłynęła z niej także woda – jak dawniej, przed wielu, wielu laty…

środa, 17 październik 2018 15:41

Gmina Sułkowice w rankingach pnie się w górę

Napisała

14., 18., 52. miasteczko w Polsce.

14. miejsce pod względem wykorzystania funduszy unijnych wśród Polskich miasteczek (najlepsze w Małopolsce), 18. miejsce w Polsce w kat. sukces finansowy, 52. samorząd w Polsce w mijającej kadencji - gmina Sułkowice wysoko w rankingach miesięcznika „Wspólnota".

Podczas Gminnego Święta Edukacji /11.10./ w obecności dyrektorów gminnych placówek oświatowych burmistrz Piotr Pułka składał życzenia wszystkim dydaktykom pracującym w Gminie Sułkowice. Na spotkaniu – oprócz sekretarz gminy Małgorzaty Dziadkowiec i kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Rekreacji Barbary Flagi obecna była także przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Krystyna Sosin, która nie szczędziła ciepłych słów w stronę nauczycieli, dziękując im za wspaniałą pracę, zapewniając jednocześnie, że obecny skład rady miejskiej zawsze starał się, by oświata była „oczkiem w głowie” Gminy Sułkowice i by stale polepszać warunki oświatowe.

Wczoraj na terenie Gminy Tokarnia (powiat myślenicki) podczas prac rolniczych doszło do wypadku, w wyniku którego mężczyzna z poważnymi obrażeniami został zabrany przez śmigłowiec.

Strona 1 z 44

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA