piątek, 12 październik 2018 20:56

To która gmina jest najlepsza?

Napisał

Dobczyce najbogatsze, Myślenice najwięcej inwestują, a uczniowie z Sieprawia najlepiej zdają egzaminy. A gdzie ludzie chcą mieszkać? Początkiem października Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji opublikował Ranking Gmin Małopolski 2018.

piątek, 12 październik 2018 15:00

Sułkowice: VI. Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza

Napisała

VI zawody pływackie o Puchar Burmistrza Sułkowic zostały rozegrane 7 października br. na krytej pływalni Aquarius w Myślenicach. Brało w nich udział 53 uczestników - dzieci i młodzieży z terenu Gminy Sułkowice i jest to nowy rekord tych zawodów.

Starosta Myślenicki Józef Tomal oraz wicestarosta Tomasz Suś podpisali umowę z kołem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach w dziedzinie pomocy społecznej tj. dot. prowadzenia dziennego ośrodka wsparcia dla osób upośledzonych umysłowo, czyli Środowiskowego Domu Samopomocy w Myślenicach, przy ulicy Zdrojowej.

 Trwa przebudowa i modernizacja pomieszczeń Oddziału Zakaźnego SP ZOZ w Myślenicach. Zmodernizowano podłącza i sieci. Kończy się remont sal i korytarzy. Zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna. Trwają też prace mające na celu zagospodarowanie terenów zielonych z tyłu oddziału. Inwestycja powinna zakończyć się późną jesienią br.

środa, 10 październik 2018 15:57

Dobczyce. Dzielnicowy z wizytą u przedszkolaków

Napisała

9 października br. mł. asp. Jakub Cuper, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Dobczycach odwiedził dzieci w Przedszkolu Samorządowym nr 1. Maluchy miały okazję poznać zawód policjanta, dowiedzieć się czym na co dzień zajmują się dzielnicowi i w jakich sytuacjach alarmować Policję.

Do końca tego roku w nowej hali sportowej W Rudniku powstanie gabinet stomatologiczny. Gmina pozyskała na ten cel 99 400 zł dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia. Wniosek gminy Sułkowice otrzymał najwyższą punktację w Polsce za przygotowanie oferty.

środa, 10 październik 2018 14:41

Wiśniowa. Muzyczne Warsztaty Mistrzowskie

Napisała

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz Małopolskie Centrum Kultury ,,SOKÓŁ” zapraszają na Muzyczne Warsztaty Mistrzowskie w ramach projektu ,,Małopolska Szkoła Tradycji”.

Gmina Myślenice podpisała umowę z firmą Bart-Dróg Andrzej Maślerz z Drogini, której przedmiotem jest remont fragmentu drogi "Do Bodziochów" w Osieczanach.

Kierownik Myślenickiego Biura Powiatowego ARiMR zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym, które odbędzie się 15 października br., o godzinie 09.00 w Domu Katolickim im. ks. Prałata Józefa Bylicy w Myślenicach, ul. 3 Maja 1a.

Strona 1 z 42

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA