środa, 19 wrzesień 2018 13:43

Minister Rafalska w Myślenicach

Napisał

Przebywająca we wtorek 18.09.2018 r. w Małopolsce Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska na zaproszenie posła na Sejm RP Jarosława Szlachetki odwiedziła Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło Myślenice.

wtorek, 18 wrzesień 2018 16:35

Dobczyce. Wiecha na Domu Ludowym w Stadanikach

Napisała

Radosną biesiadą uczczono zakończenie pierwszego etapu modernizacji Domu Ludowego w Stadnikach. Symboliczna wiecha zawisła na budynku. Towarzyszyła temu radość i wspólna zabawa. W ramach prowadzonych prac nie tylko wymieniono pokrycie dachowe, ale wykonano nowy strop nad aulą widowiskową, którego efektem jest m.in. wygospodarowanie nowego pomieszczenia na piętrze.

30 września 2018r Gmina Pcim organizuje Święto Pieczonego Ziemniaka i Korpiela, na które zaprasza mieszkańców  - start o godz. 15.00.

czwartek, 13 wrzesień 2018 15:04

XI Jarmark „Sułkowicka Jesień” za nami

Napisała

Kolorowe święto folklorystyczne na pożegnanie lata i przywitanie jesieni organizowane w Sułkowicach na osłodę tuż po zakończeniu wakacji, by uszczknąć jeszcze trochę słońca, złotej polskiej jesieni (choć to jeszcze lato), by jeszcze trochę pocieszyć się zabawą w plenerze, odbyło się na placu targowym Zielona Podkowa 9 września 2018 r.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza serdecznie na prawdopodobnie najśmieszniejszą komedię romantyczną dla dorosłych w gwiazdorskiej obsadzie. Już 29 września w sali widowiskowej MOKiS będzie można obejrzeć spektakl pn. „Dwie połówki pomarańczy”. W bohaterów romantycznego galimatiasu wcielą najlepsi polscy aktorzy teatralni i telewizyjni.

Nietypowy wypadek drogowy w Rudniku (powiat myślenicki). Radiowóz uderzył w samochód osobowy.

Tylko podziemny bezkolizyjny przejazd pod zakopianką – to jedyne możliwe rozwiązanie problemu komunikacyjnego w Krzyszkowicach. Obecnie mieszkańcy przeżywają drogowy koszmar.

piątek, 07 wrzesień 2018 15:02

Festiwal w myślenickim MOKiS: otwarte drogi

Napisała

Już po raz dziesiąty Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu było gospodarzem warsztatów dla osób niepełnosprawnych pn. „Otwarte drogi”. Wydarzenie zainicjowane przez dyrektor Małgorzatę Anitę Werner co rok spotyka się z ogromnym zainteresowaniem środowiska osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Nie inaczej było w tym roku. Festiwal jest współfinansowany ze środków MOKiS oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

piątek, 07 wrzesień 2018 14:21

Dobczyce. Harmonogram zebrań wiejskich

Napisała

Ruszyły zebrania wiejskie, na których decyduje się m.in. o przeznaczeniu Funduszu Sołeckiego. Urząd Miejski w Dobczycach zachęca mieszkańców do udziału i decydowania o sprawach wsi.

Strona 1 z 39

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA