Jastrzębie-Zdrój, Myślenice, Sokołów Podlaski, Żnin, Turek, Śrem - to m.in. mieszkańcy tych miast uzyskają dostęp do połączeń kolejowych. Premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili rządowy Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury kolejowej, tzw. Program „Kolej Plus”.

środa, 17 październik 2018 15:44

Harbutowice. Ukończono remont zabytkowej studni

Napisała

Zabytkowa kamienna studnia z przełomu XIX i XX w. na przełęczy Sanguszki w Harbutowicach wreszcie doczekała się końca renowacji. W końcu popłynęła z niej także woda – jak dawniej, przed wielu, wielu laty…

Podczas Gminnego Święta Edukacji /11.10./ w obecności dyrektorów gminnych placówek oświatowych burmistrz Piotr Pułka składał życzenia wszystkim dydaktykom pracującym w Gminie Sułkowice. Na spotkaniu – oprócz sekretarz gminy Małgorzaty Dziadkowiec i kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Rekreacji Barbary Flagi obecna była także przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Krystyna Sosin, która nie szczędziła ciepłych słów w stronę nauczycieli, dziękując im za wspaniałą pracę, zapewniając jednocześnie, że obecny skład rady miejskiej zawsze starał się, by oświata była „oczkiem w głowie” Gminy Sułkowice i by stale polepszać warunki oświatowe.

Wczoraj na terenie Gminy Tokarnia (powiat myślenicki) podczas prac rolniczych doszło do wypadku, w wyniku którego mężczyzna z poważnymi obrażeniami został zabrany przez śmigłowiec.

Trzecim przedszkolem w Gminie Sułkowice, które zgłosiło chęć udziału w programie i przeprowadziło edukacyjną akcję ekologiczną i co za tym idzie otrzymało oczyszczacz powietrza, jest PS nr 1 w Sułkowicach. Urządzenie przekazał Marszałek Województwa Małopolskiego w ramach Wdrażania Programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze, współfinansowanego ze środków Programu LIFE UE.

– Pomysł budowy Muzeum Niepodległości był dobry. Ale rodzi się pytanie, czy taka inwestycja, w takich rozmiarach – jeśli chodzi o rozmach i koszty – była aż tak bardzo Myślenicom potrzebna? – mówił Poseł Jarosław Szlachetka, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

piątek, 12 październik 2018 20:56

To która gmina jest najlepsza?

Napisał

Dobczyce najbogatsze, Myślenice najwięcej inwestują, a uczniowie z Sieprawia najlepiej zdają egzaminy. A gdzie ludzie chcą mieszkać? Początkiem października Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji opublikował Ranking Gmin Małopolski 2018.

piątek, 12 październik 2018 15:00

Sułkowice: VI. Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza

Napisała

VI zawody pływackie o Puchar Burmistrza Sułkowic zostały rozegrane 7 października br. na krytej pływalni Aquarius w Myślenicach. Brało w nich udział 53 uczestników - dzieci i młodzieży z terenu Gminy Sułkowice i jest to nowy rekord tych zawodów.

Starosta Myślenicki Józef Tomal oraz wicestarosta Tomasz Suś podpisali umowę z kołem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach w dziedzinie pomocy społecznej tj. dot. prowadzenia dziennego ośrodka wsparcia dla osób upośledzonych umysłowo, czyli Środowiskowego Domu Samopomocy w Myślenicach, przy ulicy Zdrojowej.

Strona 1 z 43

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA