30 września 2018r Gmina Pcim organizuje Święto Pieczonego Ziemniaka i Korpiela, na które zaprasza mieszkańców  - start o godz. 15.00.

czwartek, 13 wrzesień 2018 15:04

XI Jarmark „Sułkowicka Jesień” za nami

Napisała

Kolorowe święto folklorystyczne na pożegnanie lata i przywitanie jesieni organizowane w Sułkowicach na osłodę tuż po zakończeniu wakacji, by uszczknąć jeszcze trochę słońca, złotej polskiej jesieni (choć to jeszcze lato), by jeszcze trochę pocieszyć się zabawą w plenerze, odbyło się na placu targowym Zielona Podkowa 9 września 2018 r.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza serdecznie na prawdopodobnie najśmieszniejszą komedię romantyczną dla dorosłych w gwiazdorskiej obsadzie. Już 29 września w sali widowiskowej MOKiS będzie można obejrzeć spektakl pn. „Dwie połówki pomarańczy”. W bohaterów romantycznego galimatiasu wcielą najlepsi polscy aktorzy teatralni i telewizyjni.

Nietypowy wypadek drogowy w Rudniku (powiat myślenicki). Radiowóz uderzył w samochód osobowy.

Tylko podziemny bezkolizyjny przejazd pod zakopianką – to jedyne możliwe rozwiązanie problemu komunikacyjnego w Krzyszkowicach. Obecnie mieszkańcy przeżywają drogowy koszmar.

piątek, 07 wrzesień 2018 15:02

Festiwal w myślenickim MOKiS: otwarte drogi

Napisała

Już po raz dziesiąty Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu było gospodarzem warsztatów dla osób niepełnosprawnych pn. „Otwarte drogi”. Wydarzenie zainicjowane przez dyrektor Małgorzatę Anitę Werner co rok spotyka się z ogromnym zainteresowaniem środowiska osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Nie inaczej było w tym roku. Festiwal jest współfinansowany ze środków MOKiS oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

piątek, 07 wrzesień 2018 14:21

Dobczyce. Harmonogram zebrań wiejskich

Napisała

Ruszyły zebrania wiejskie, na których decyduje się m.in. o przeznaczeniu Funduszu Sołeckiego. Urząd Miejski w Dobczycach zachęca mieszkańców do udziału i decydowania o sprawach wsi.

Dwa lata temu nowy rok szkolny Krzywaczka witała kompleksem boisk, rok temu - Sułkowice świętowały otwarcie nowego przedszkola, w tym roku triumfuje Rudnik, gdzie już działa hala sportowa przy szkole.
Przez wakacje wyrosły też nowe obiekty przy placówkach oświatowych w innych miejscowościach.

Tragiczny wypadek w Lipnikach (powiat myślenicki). Motocyklista wjechał w naczepę ciągnika. Mężczyzny nie udało się uratować.

Strona 1 z 38

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA