13 listopada br. na myślenickiej strzelnicy, odbyły się XII. Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów z broni pneumatycznej, przeprowadzone z okazji 100-Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

poniedziałek, 19 listopad 2018 15:54

Mniej Barszczu Sosnowskiego w Gminie Pcim

Napisała

W br. Gmina Pcim zrealizowała zadanie pod nazwą „Likwidacja ognisk występowania barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Pcim”.  Barszcz Sosnowski jest to agresywna roślina inwazyjna pochodząca z Rosji, powodująca szybkie wyniszczenie środowiska naturalnego i stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt (poważne poparzenie skóry).

piątek, 16 listopad 2018 15:53

Przenoszenie kapliczki w Biertowicach

Napisała

Niecodzienny widok – kapliczka z 1809 r. w powietrzu

39 zwycięskich zadań w BO Małopolska - w Subregionie Podhalańskim zwyciężył projekt AED powiatu myślenickiego, który polega na wyposażeniu 10. instytucji w defibryltory AED oraz przeszkolenie użytkowników obiektów z pierwszej pomocy z wykorzystaniem AED, na które otrzymał 68 650,00 zł.

czwartek, 15 listopad 2018 15:58

Uroczyste otwarcie boiska przy ZPO w Harbutowicach

Napisała

Uroczystego otwarcia boiska przy szkole w Harbutowicach dokonano 13 listopada br. przy całej społeczności szkolnej. Do tej pory było tu zwykłe boisko asfaltowe, to nowe ma nawierzchnię z trawy syntetycznej i jest wielofunkcyjne uniwersalne - do piłki ręcznej, do siatkówki oraz ma dwa punkty do gry w koszykówkę.

Harbutowice, to w Gminie Sułkowice miejscowość z największym potencjałem turystycznym. To tu powstał stok narciarski Szklana Góra Ski, to tu jest kaplica świętego Michała w Lesie Groby, to tu rosną Cisy im. prof. Mariana Raciborskiego, to tu jest kościół z 1828 r., tu pomnik Sanguszki z 1895 r. i zaraz obok Krzyż Konfederatów na przełęczy, zabytkowa kamienna studnia z przełomu XIX i XX w. i wreszcie Krzyż Niepodległości leżący na Szklanej Górze. I to on właśnie przyciągnął rzesze turystów 10 listopada 2018 r. – w wigilię głównych obchodów 100-lecia niepodległości Polski - do Harbutowic.

Do 19 listopada br. klienci sieci sklepów Intermarché po raz piąty mogą pomóc lokalnym schroniskom, które zapewniają opiekę bezdomnym zwierzętom. W ciągu 4. poprzednich edycji akcji w sklepach Intermarché zebrano w sumie blisko 84 tys. kg karmy dla zwierząt i przekazano je lokalnym schroniskom. 

Strona 1 z 47
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA