Marzena Gitler

Marzena Gitler

13 listopada wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka odebrała z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki i zastępcy dyrektora Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Sylwii Bednarczyk – Mikuli listy intencyjne, gwarantujące dofinansowanie pięciu projektów, zgłoszonych przez miasto Nowy Sącz.

Podopieczni stowarzyszenia Remedium w Tymbarku już po raz czwarty wystartowali w konkursie plastycznym organizowanym przez firmę Joniec.

W sobotę, 16 listopada w Bydlinie uroczyście uczczono 105. rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem, stoczoną przez legionistów polskich w 1914 roku. Tegoroczne obchody miały wyjątkową oprawę - zostały wzbogacone o inscenizację bitwy w historycznym miejscu, w zrekonstruowanych okopach na wzgórzu św. Krzyż, gdzie rzeczywiście w 1914 roku znajdowały się stanowiska strzeleckie m.in. legionowej artylerii.

W stacji Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Olkuszu rozpoczął pracę nowy, doskonale wyposażony ambulans. Uroczyste przekazanie odbyło się we wtorek, 19 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Olkuszu.

Kilkadziesiąt osób poszukiwało w sobotę w powiecie nowotarskim zaginionego mieszkańca Grybowa. Starszy mężczyzna opuścił w czwartek jeden ze szpitali w Rabce i nie było wiadomo co się z nim dzieje. Był chory na serce. 

Kradzież perfum z drogerii w Tarnowie oraz pobicie pracownika ochrony. Tych przestępstw miał dopuścić się 19-latek, którego zatrzymali tarnowscy policjanci. Kradł m.in. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Co mu za to grozi? 

Strona 1 z 695