Oświęcim: policjanci zatrzymali 18-latka z narkotykami Wyróżniony

Oświęcim: policjanci zatrzymali 18-latka z narkotykami KPP Oświęcim

Wczoraj oświęcimscy dzielnicowi, podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali 18–letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci ujawnili przestępstwo, patrolując rejon miejskich bulwarów, w celu przeciwdziałania przypadkom spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz ujawniania wagarowiczów.

Wczoraj tuż po godzinie 9.00 dzielnicowi oświęcimskiego Starego Miasta zaplanowali sprawdzenie rejonu oświęcimskich miejskich bulwarów, które przy pięknej pogodzie odwiedza wielu spacerowiczów, ale również i wagarowiczów. Zadaniem dzielnicowych było również zwrócenie uwagi i eliminowanie przypadków spożywania alkoholu lub innych zdarzeń zakłócających ład i porządek publiczny.

Podczas patrolu policjanci zauważyli trzech nastolatków, więc skierowali się w ich stronę, aby sprawdzić czy w tym czasie nie powinni przebywać w szkole. Podczas rozmowy funkcjonariusze ustalili, że wszyscy są pełnoletni, lecz dostrzegli , że jeden z nich dyskretnie odrzucił od siebie małe zawiniątko. Po jego  sprawdzeniu okazało się, że to woreczek z suszem roślinnym. Woreczek został zabezpieczony, a jego 18–letni właściciel, w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Po przeprowadzeniu badania przy użyciu testera narkotykowego policjanci potwierdzili, że susz roślinny to marihuana.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Oświęcim

Dodatkowe informacje

 • ikona: brak
Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

 1. Więcej na GŁOS24
 2. BIZNES
 3. STYL ŻYCIA
 4. ZDROWIE I URODA
 5. MOTORYZACJA
 6. KULTURA
 7. SPORT
 8. TURYSTYKA
 9. EDUKACJA
 10. POLITYKA