Bobrek. Ruszyły prace przy budowie miejsca spotkań Wyróżniony

Przy ulicy Długiej w Bobrku rozpoczęto prace przy realizacji inwestycji, której celem jest powstanie miejsca spotkań i rekreacji za kwotę ponad 530 tysięcy złotych. Na ten cel gmina pozyskała środki w ramach projektu pn. „Potrzebna ODnowa: Przestrzeń spotkania i rekreacji na obszarach wiejskich gminy Chełmek; Przestrzeń spotkania i rekreacji w Bobrku” z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wielskich na lata 2014-2020 w wysokości 351 950 złotych.

Celem zadania jest rozwój infrastruktury rekreacyjnej poprzez zagospodarowanie terenu i doposażenie go w przeznaczone do tego urządzenia. Mieszkańcy sołectwa zyskają plac zabaw wyposażony m.in. w: huśtawki, drabinki i atrakcyjne zestawy do zabaw dla dzieci, w tym „statek piracki”, w którym będą miały możliwość uruchomienia swojej wyobraźni, aby przemierzać nim morza i oceany. Ponadto powstanie tutaj miejsce do ćwiczeń posiadające m.in. orbitrek, ławeczki, czy rowerki. Wokół placów i alejek przeznaczonych do komunikacji pieszej, zaprojektowano także tereny zielone.

Realizacja powyższej inwestycji wpłynie na wzrost aktywności mieszkańcy Bobrka, którzy będą mogli korzystać z atrakcyjnych form rozrywki i spędzać wolny czas w rodzinnym gronie.

Info/Foto: UM Chełmek

 

Dodatkowe informacje

 • ikona: brak
Mądry Natalia

Mądry Natalia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

 1. Więcej na GŁOS24
 2. EDUKACJA
 3. FINANSE I GOSPODARKA
 4. KULTURA
 5. MOTORYZACJA
 6. POLITYKA
 7. SPORT
 8. STYL ŻYCIA
 9. TURYSTYKA
 10. ZDROWIE I URODA