środa, 17 październik 2018 15:47

Bobrek. Ruszyły prace przy budowie miejsca spotkań

Napisała

Przy ulicy Długiej w Bobrku rozpoczęto prace przy realizacji inwestycji, której celem jest powstanie miejsca spotkań i rekreacji za kwotę ponad 530 tysięcy złotych. Na ten cel gmina pozyskała środki w ramach projektu pn. „Potrzebna ODnowa: Przestrzeń spotkania i rekreacji na obszarach wiejskich gminy Chełmek; Przestrzeń spotkania i rekreacji w Bobrku” z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wielskich na lata 2014-2020 w wysokości 351 950 złotych.

Celem zadania jest rozwój infrastruktury rekreacyjnej poprzez zagospodarowanie terenu i doposażenie go w przeznaczone do tego urządzenia. Mieszkańcy sołectwa zyskają plac zabaw wyposażony m.in. w: huśtawki, drabinki i atrakcyjne zestawy do zabaw dla dzieci, w tym „statek piracki”, w którym będą miały możliwość uruchomienia swojej wyobraźni, aby przemierzać nim morza i oceany. Ponadto powstanie tutaj miejsce do ćwiczeń posiadające m.in. orbitrek, ławeczki, czy rowerki. Wokół placów i alejek przeznaczonych do komunikacji pieszej, zaprojektowano także tereny zielone.

Realizacja powyższej inwestycji wpłynie na wzrost aktywności mieszkańcy Bobrka, którzy będą mogli korzystać z atrakcyjnych form rozrywki i spędzać wolny czas w rodzinnym gronie.

Info/Foto: UM Chełmek

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.