czwartek, 15 listopad 2018 14:29

80-latek wyszedł z domu i nie potrafił do niego wrócić. Pomogli mu policjanci z Kęt

Napisała
80-latek wyszedł z domu i nie potrafił do niego wrócić. Pomogli mu policjanci z Kęt KWP Kraków

W nocy z wtorku na środę policjanci z Komisariatu Policji w Kętach interweniowali wobec 80–letniego mieszkańca Gminy Kęty, który wyszedł z domu i nie potrafił do niego wrócić. Dzięki spostrzegawczości policjantów senior, choć zziębnięty, ale cały i zdrowy, trafił pod opiekę rodziny.

Do zdarzenia doszło tuż po północy, kiedy policjanci patrolując rejon Bulowic gm. Kęty, zauważyli stojącego na stacji kolejowej starszego mężczyznę. Senior zamiast butów na stopy miał włożone klapki, a ten rodzaj obuwia ewidentnie nie pasował do aktualnej pory roku. Policjanci podeszli więc do mężczyzny.

W rozmowie z seniorem ustalili, że wyszedł z domu i nie potrafi do niego wrócić, ponieważ stracił orientację. Funkcjonariusze zaprosili mężczyznę do radiowozu, a następnie ustalili że jest to 80–letni mieszkaniec Gminy Kęty. Senior został oddany pod opiekę rodziny, która nie wiedziała, że o tak późnej porze wyszedł z domu.

 

Źródło: KWP Kraków

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.