poniedziałek, 19 listopad 2018 11:01

Bielany: nietrzeźwy kierowca bez uprawnień „skasował” płot, drzewo i… BMW [ZDJĘCIA]

Napisała
Bielany: nietrzeźwy kierowca bez uprawnień „skasował” płot, drzewo i… BMW [ZDJĘCIA] KPP Oświęcim

W nocy z czwartku na piątek w Bielanach (gmina Kęty), doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. 22–letni mieszkaniec województwa śląskiego, nie posiadając uprawnień do kierowania, ale za to mając w organizmie 1,60 promila alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu. Efektem jego nocnego pijanego rajdu stała się poważna kraksa, która mogła zakończyć się tragicznie zarówno dla nietrzeźwego kierowcy jak i dla jego równie nietrzeźwego pasażera.

Do zdarzenia doszło w Bielanach na ulicy Mostowej w nocy z czwartku na piątek. O godzinie 02.25 służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce zdarzenia drogowego. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie ustalili, że kierowca samochodu marki BMW zjechał z jezdni, uderzył w ogrodzenie posesji, następnie uderzył w drzewo, po czym ugrzązł na polu ornym.

Pojazdem podróżowali dwaj mieszkańcy Śląska 21 i 22–letni. Szybko okazało się, co było przyczyną utraty panowania nad pojazdem. Badanie stanu trzeźwości 22–letniego kierowcy wykazało 1,60 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Jego znajomy również był pod wpływem alkoholu – 1,30 promila alkoholu. Obaj nietrzeźwi trafili do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że doznali jedynie stłuczeń.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

Źródło: KPP Oświęcim

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.