poniedziałek, 19 listopad 2018 15:59

Młodzi strażacy ochotnicy z Poręby Wielkiej z wizytą u policjantów

Napisała

W ubiegłym tygodniu [15.11. br.] policjanci z oświęcimskiej komendy policji gościli u siebie kilkunastu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Wielkiej. Młodzi strażacy pogłębili swoją wiedzę na temat  współpracy policji z różnymi służbami ratunkowymi, a także dowiedzieli się na czym polega służba w różnych pionach policji.

W trakcie spotkania policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii opowiedziała uczestnikom o służbie w policji, jej ważnej roli społecznej oraz  zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa, a także zadaniach realizowanych przy współpracy z innymi służbami ratunkowymi. Z kolei dzielnicowi opowiedzieli jak wygląda ich służba na rzecz mieszkańców dzielnicy. Omówili zainicjowane przez MSWiA programy „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz przedstawili działanie Krajowej Mapy Zagrożeń  Bezpieczeństwa. Następnie funkcjonariusze zaprezentowali młodym strażakom różne rodzaje umundurowania i wyposażenia policjanta do służby oraz broń. Druhowie zapoznali się również z pracą technika kryminalistyki, oficera dyżurnego i policjanta dozorującego osoby zatrzymane. Obejrzeli pomieszczenia dla osób zatrzymanych, siłownię, a na parkingu policyjnym funkcjonariusze zaprezentowali im radiowozy.

Podczas tego wyjątkowego spotkania policjanci odpowiedzieli na wiele pytań, w tym również dotyczących procesu rekrutacji do służby w policji. Jak wynikało z zainteresowania młodych ludzi, kilku z nich swą karierę zawodową w przyszłości pragnie połączyć ze służbą w policji.

Info/Foto: KPP Oświęcim 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.