piątek, 07 grudzień 2018 15:43

Oświęcim. Komu lizak, komu rózga...

Napisała

6 grudnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,  w dniu św. Mikołaja zorganizowali tzw. „mikołajkowy patrol."  W tym wyjątkowym dniu funkcjonariusze promowali wśród kierowców bezpieczną i kulturalną jazdę, a wśród pieszych noszenie elementów odblaskowych.

Patrol zatrzymał do kontroli drogowej kilkudziesięciu kierowców. Tym którzy jechali zgodnie z przepisami, a także prawidłowo przewozili pasażerów /przede wszystkim dzieci/, policjanci wręczali słodki upominek oraz opaskę odblaskową. Natomiast kierowcy, którym zdarzyło się popełnić wykroczenie, oprócz pouczenia otrzymywali rózgę. Podobną niespodziankę policjanci przygotowali dla pieszych. Za nie skorzystanie z przejścia dla pieszych kilka osób wróciło do domu z policyjną rózgą. Ci piesi, dla których bezpieczeństwo, a nie pośpiech było najważniejsze, otrzymywali słodycze oraz elementy odblaskowe.

Do policyjnego Patrolu przybyło aż pięciu zmotoryzowanych św. Mikołajów z True Friends Oświęcim. Po wymianie słodyczy Mikołaje na motocyklach wyruszyli na oświęcimską Starówkę rozdawać słodycze najmłodszym, a policyjny Patrol wrócił do pilnowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 Info/Foto: KPP Oświęcim

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.