środa, 19 grudzień 2018 15:35

Grupa KobietON z Oświęcimia walczy o głosy w plebiscycie

Napisała

Podczas czterech spotkań projektu KobietON oświęcimianki w różnym wieku spotykały się, by wzajemnie się inspirować, motywować i wspólnie wspaniale spędzić czas. Wymyśliły to w trójkę, a raczej we trzy. Mają mnóstwo pomysłów i energii, by je realizować. Stworzyły KobietON – nieformalną (na razie) grupę kobiet z pasją. Magdalena Etmańska, Jolanta Wodniak i Małgorzata Musielak, ta trójka postanowiła scalić swoje pasje, umiejętności i energię, tworząc coś niezwykłego dla przedstawicielek swojej płci.

„Naszym celem było zbudowanie grupy kobiet, dla której stworzymy przestrzeń do wymiany swoich doświadczeń w różnych dziedzinach życia zawodowego i społecznego oraz do wzajemnej pomocy” – mówią zgodnym chórem Magda, Gosia i Jola.

Grupa nieformalna KobietON wraz z patronem, czyli Fundacją Miasto Pracownię, którą tworzą: Katarzyna Heród i Dorota Zwolak przygotowały spotkania oraz warsztaty dla kobiet, które chciały posiąść niezależność zawodową, myślą o założeniu własnej firmy, a także prowadzą już swoją działalność.

Cztery spotkania
Panie mogły bezpłatnie skorzystać z warsztatów: “Co Cię ogranicza? Czy ograniczenia istnieją?”, “Stylizacja sylwetki. Jak dobrze wyglądać w biznesie?”, “Wystąpienia publiczne – jak sobie radzić ze stresem?” oraz spotkania “Pasja. Czym jest i jak działa w biznesie”. Po liczbie zgłoszeń organizatorki podjęły decyzję, że będą kontynuować swoje projekty.

“Pomysł na KobietON powstał dzięki naszej wieloletniej współpracy z liczną grupą kobiet w naszym powiecie, wśród których zaobserwowałyśmy rozterki, wyzwania, problemy” – mówi Magdalena Etmańska, liderka KobietONu.
“Brakuje im często wsparcia w tym, aby zadbały o swoją przyszłość oraz motywacji i przekonania by realizować swoje zawodowe cele”. To właśnie z tego powodu, zorganizowały spotkania kobiet.
“Mamy nadzieję, że to dopiero początek i zobaczymy się na kolejnych warsztatach już wkrótce” – dodają KobietONki.

Walczą w plebiscycie o nagrody rzeczowe
Projekt KobietON był możliwy dzięki dofinansowaniu przez program FIO Małopolska Lokalnie – Północ. Teraz organizator projektu, Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza do głosowania na Najciekawszą Inicjatywę zrealizowaną W Małopolsce e ramach programu Fio Małopolska Lokalnie – Północ. KobietON liczy na głosy czytelników portalu Fakty Oświęcim.

Jak można głosować?
By pomóc Magdzie, Joli i Gosi, oraz Fundacji Miasto Pracowni należy wejść na malopolskalokalnie.pl i oddać swój głos. Głos będzie ważny po podaniu adresu e-mailowego. Zagłosować można codziennie.

“Jeżeli podobał się Wam projekt zagłosujcie na nas. Dodacie nam skrzydeł” – mówią KbietONki. 

Link: http://malopolskalokalnie.pl/polnoc/index.php/plebiscyt/małopolska.html?view=article&id=277

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.