poniedziałek, 31 grudzień 2018 19:19

Oświęcim. Cztery nowe radiowozy przekazano policji

Napisała

Flotę Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zasiliły cztery nowe radiowozy, trzy z nich to małolitrażowe samochody marki Hyundai i20, a jeden to pojazd marki Opel Astra. Koszt ich zakupu wyniósł blisko 252 tys. zł. W najbliższym czasie pojawią się na ulicach naszego powiatu. Samochody marki hyundai trafią do komisariatów policji w Chełmku i Brzeszczach. Obydwa samorządy gminne zasiliły bowiem zakup policyjnych radiowozów. Powiat Oświęcimski przeznaczył na ten cel 85 tys. zł.

Oficjalne przekazanie, z udziałem m.in. wicewojewody małopolskiego Zbigniewa Starca, przedstawicieli Zarządu Powiatu ze starostą Marcinem Niedzielą na czele, samorządowcami z gminy Chełmek oraz Brzeszcze odbyło się 28 grudnia br. przed Komendą Powiatową Policji w Oświęcimiu. Zgromadzonych przywitał komendant Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec. Funkcjonariusze zaznaczają, że nowe radiowozy usprawnią policyjną służbę, będą bowiem znacznym wzmocnieniem w codziennej pracy funkcjonariuszy. Samorządowcy zgodnie podkreślili, że współpraca samorządów z Policją układa się bardzo dobrze, bowiem priorytetem we wspólnych działaniach jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

– Nowo zakupione radiowozy z pewnością podniosą poziom bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej i usprawnią pracę funkcjonariuszy, tak żeby jeszcze skuteczniejszej służyli na rzecz naszego społeczeństwa – mówił podczas oficjalnego przekazania starosta oświęcimski Marcin Niedziela.

Info/Foto: KPP Oświęcim

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.