piątek, 11 styczeń 2019 15:49

Oświęcim. Powalcz o tytuł „Młodego Chemika”

Napisała

Do 1 lutego br. można zgłosić się do cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu chemicznego „Młody Chemik” organizowanego przez Powiatowy Zespół numer 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas gimnazjalnych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu oświęcimskiego, bieruńsko-lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego i jaworznickiego. Uczniowie będą zmagać się w dwóch etapach konkursu.
Etap szkolny odbędzie się w zgłoszonych szkołach dnia 12 lutego 2019r. a organizatorem drugiej części będzie Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

Dla najlepszych uczniów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Synthos S.A. oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

„Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników chemii. Udział w konkursie może być dla uczniów okazją do zweryfikowania swoich umiejętności oraz osiągnięcia osobistych sukcesów” - mówi Urszula Przybytek, organizatorka przedsięwzięcia.

Info/Foto: Jakub Konior

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.