niedziela, 10 luty 2019 15:50

Oświęcim: drugoklasiści uczyli się poprzez zabawę

Napisała

W murach Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu, odbyła się lekcja otwarta z chemii, w której wzięli udział uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej w Brzezince.

„W nowoczesnej pracowni chemicznej  powiatowej Dwójki, przybyli goście mogli zbadać zastosowanie wskaźników kwasowo – zasadowych czy też poznać niezwykłe właściwości związków używanych na co dzień”- mówi organizatorka zajęć, Urszula Przybytek.

Pod naszą opieką oraz starszych kolegów z klasy IV technologii chemicznej uczniowie samodzielnie wykonywali eksperymenty chemiczne. Brali także udział w pokazach doświadczeń chemicznych, przygotowanych przez wyspecjalizowanych już w tej dziedzinie uczniów naszego technikum”- dodaje Agnieszka Mąsior, współorganizatorka zajęć.

Podczas pracy na nowoczesnym sprzęcie, w profesjonalnej pracowni chemicznej uczniowie szkoły podstawowej mogli poczuć się jak w prawdziwym przemysłowym laboratorium. W czasie lekcji panowała miła atmosfera, a niektórzy z zaproszonych gości być może powrócą do nas w przyszłości jako uczniowie” – podsumowuje Urszula Przybytek.

Info: Jakub Konior
Foto: zbiory szkoły

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.