poniedziałek, 11 luty 2019 19:10

W sprawie MZK Oświęcim radni PiS piszą do prezydenta miasta

Napisał

Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości oczekują, że prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut oraz prezes MZK Bożena Fraś przedstawią opinii publicznej pełną informację na temat sytuacji społeczno-finansowej w MZK Oświęcim Sp. z o.o.

W liście wyrazili swoje zaniepokojenie tym, co stało się w poniedziałek. Chodzi o likwidację niektórych kursów i utrudnienia komunikacyjne w mieście (więcej o tym w naszym artykule):

Obecna sytuacja może spowodować zakłócenia dla prawidłowego funkcjonowania transportu publicznego, który jest podstawą komunikacji dla wielu Mieszkańców Oświęcimia bez względu na wiek: w dotarciu do placówek edukacyjnych, ośrodków zdrowia, czy też do miejsca pracy.

Podkreślili też, że negatywnie oceniają sposób i termin poinformowania mieszkańców Oświęcimia o nagłych zmianach w siatce połączeń.

Zasadniczym pytaniem jest: od kiedy o zawieszeniu kursów autobusów wiedziały organy Spółki MZK Oświęcim Sp. z o. o oraz kiedy został o zaistniałej sytuacji powiadomiony Prezydent Miasta? – pytają radni PiS.

Przypominają, że niepokojące sygnały na temat sytuacji kadrowo-finansowej w MZK Oświęcim pojawiały się już wcześniej.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, iż liczne grono Mieszkańców wielokrotnie podnosiło kwestię pełnienia przez Prezes MZK Oświęcim Panią Bożenę Fraś kilku funkcji w różnych spółkach. Taka sytuacja może skutkować utrudnieniami w sprawnym funkcjonowaniu MZK Oświęcim, a co za tym idzie, może negatywnie się odbić dla Miasta i Jego Mieszkańców – piszą radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Na koniec zaznaczają, że jeśli sytuacja w MZK Oświęcim ulegnie pogorszeniu, zwołają nadzwyczajną sesję Rady Miasta.

Poniżej zamieszczamy cały list radnych PiS do prezydenta Janusza Chwieruta.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.