poniedziałek, 18 marzec 2019 12:35

Oświęcim: Agresja drogowa podczas egzaminu

Napisała

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu postawili zarzut uszkodzenia mienia drogowemu agresorowi. 34-letni mieszkaniec Gminy Oświęcim swoją niczym nieuzasadnioną, złość wyładował na kursantce zdającej prawo jazdy, egzaminatorze oraz samochodzie egzaminacyjnym.

W ubiegły czwartek (14 marca) tuż po godz. 09.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego kierowcy, który urwał lusterko w samochodzie marki Hyundai w trakcie trwania egzaminu na prawo jazdy. Funkcjonariusze błyskawicznie pojechali na ulicę Sienkiewicza w Oświęcimiu, gdzie miało dojść do tego nietypowego zdarzenia. W trakcie rozmowy z 30-letnią mieszkanką Bierunia, która zdawała egzamin na prawo jazdy oraz jej 55-letnim egzaminatorem mundurowi ustalili, że mężczyzna jadący samochodem marki Mazda, bardzo szybko wjechał na rondo u zbiegu ulic Zaborskiej i Sienkiewicza na którym stał już pojazd egzaminacyjny. Kiedy kursantka zjechała z ronda w ulicę Sienkiewicza, kierowca mazdy wyprzedził ją i zajechał jej drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Z mazdy wysiadł mężczyzna, który krzycząc i gestykulując podszedł do hyundaia i uderzając pięścią urwał lusterko, po czym odjechał.

Policjanci szybko ustalili, że właścicielem mazdy jest mieszkaniec jednej z podoświęcimskich miejscowości. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali właściciela pojazdu, który oświadczył, że samochodem dysponuje jego 34-letni syn, którego aktualnie nie ma w domu. W związku z powyższym funkcjonariusze zostawili wezwanie do stawiennictwa się w komendzie Policji. Kilka godzin później 34-latek zgłosił się w oświęcimskiej komendzie. Na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut uszkodzenia mienia, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

 

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.