poniedziałek, 18 marzec 2019 15:06

Oświęcim: magistrat odwołał się od decyzji kuratorium oświaty

Napisała

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w swoim postanowieniu negatywne zaopiniowała zamiar likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 im. Klementyny Tańskiej – Hoffmanowej.

Pismo w tej sprawie wpłynęło do Urzędu Miasta 1 marca br. Stanowisko kuratorium nie wyczerpuje drogi prawnej, jaka w tym przypadku przysługuje miastu. Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut po zapoznaniu się z postanowieniem kuratorium zdecydował o złożeniu zażalenia do Ministra Edukacji Narodowej, który może nakazać ponowne rozpatrzenie sprawy przez Małopolską Kurator Oświaty albo podtrzyma jej decyzję. Oznacza to, że proces likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 nie został zatrzymany.

Uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 Rada Miasta podjęła na sesji 30 stycznia br. Miasto prowadzi już procedurę przetargową związaną z przygotowaniem koncepcji adaptacji budynku szkoły na potrzeby żłobka. W Oświęcimiu jest duże zapotrzebowanie na opiekę dla maluchów w specjalistycznej placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Info: UM Oświęcim
Foto ilustracyjne

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.