czwartek, 30 maj 2019 12:17

Włosienica. Zasnęła prowadząc samochód

Napisała

Policjanci zawsze przestrzegają przed jazdą w chwili, gdy kierowca jest przemęczony. Ostrzeżenie to zlekceważyła mieszkanka gminy Zator. Kobieta zasnęła prowadząc samochód, zjechała z jedni do rowu gdzie dachowała.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie (27 maja) na drodze krajowej numer 44 w miejscowości Włosienica. 67-letnia mieszkanka jednej z podzatorskich miejscowości kierując samochodem marki Peugeot straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała z jezdni do przydrożnego rowu, w którym dachowała. W wyniku zdarzenia kierująca doznała jedynie stłuczeń. Policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt, iż kobieta zasnęła.

Policjanci przypominają, że niewyspany, zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierowców. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe nie należy zwlekać. Należy natychmiast zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych przestróg może mieć tragiczne konsekwencje.

Info: KWP Kraków

 

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.