czwartek, 30 maj 2019 14:31

Oświęcim: Wiadukt kolejowy na DK44 od 3 czerwca zamknięty. Zobacz objazdy

Napisał
fot. UM Oświęcim fot. UM Oświęcim

Rozpoczyna się remont wiaduktu nad linią PKP w Oświęcimiu (Babice). Od poniedziałku 3 czerwca 2019 roku (godzina 12:00) przejazd DK44 przez ten obiekt nie będzie możliwy.

Wyznaczono objazdy drogami wojewódzkimi nr 934, 780 i 933 przez miejscowości: Kopciowice, Chełmek i Bobrek.

– Po zamknięciu wiaduktu dla ruchu wykonawca robót rozpocznie frezowanie nawierzchni na wiadukcie i dojazdach do niego. Następnie rozkopany zostanie dojazd od strony Oświęcimia, wykonane mikropale i żelbetowy blok kotwiący w celu stabilizacji przyczółku wiaduktu – informuje Iwona Mikrut, Główny specjalista ds. komunikacji społecznej w GDDKiA Oddział Kraków.

Remont wiaduktu to konieczność.

– Ekspertyza wykonana dla 21 metrowego wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu, na DK44 wykazała jego zły stan techniczny. Przyczółek pochylił się, zaciskając urządzenie dylatacyjne.
Po wykonaniu napraw odtworzona zostanie konstrukcja jezdni na dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia jezdni na całej długości obiektu oraz dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia chodników i bariery energochłonne – podaje Iwona Mikrut.

Koszt remontu to około 1 mln 138 tys. zł.

Prace potrwają do końca lipca 2019 roku. 1 sierpnia w samo południe planowane jest przywrócenie docelowej organizacji ruchu.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.