wtorek, 04 czerwiec 2019 17:56

Brzeszcze: Kanalizacja już jest. Kto musi wykonać przyłącze?

Napisał
fot. UG Brzeszcze fot. UG Brzeszcze

Gmina Brzeszcze (powiat oświęcimski) zakończyła budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic: Siedliska, Nosala, Ogrodowej i Piekarskiej w Brzeszczach. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Oświęcimiu nie wniósł sprzeciwu, zatem można już przyłączać nieruchomości do kanalizacji.

Łącznie wybudowano około 6,7 km kanalizacji grawitacyjnej i tłocznej wraz z 4 przepompowniami ścieków.

– Zgodnie z założeniami nowe odcinki kanalizacji umożliwią przyłączenie do sieci około 612 osób – informuje Urząd Gminy Brzeszcze.

 

Przyłączenie do sieci kanalizacyjnej jest obowiązkowe

– Przypominamy, że właściciele nieruchomości objętych ww. inwestycją mają możliwość i obowiązek wykonywania przyłączy kanalizacyjnych do 30 kwietnia 2020 roku, zgodnie z przekazanym przez Urząd Gminy w Brzeszczach projektem budowlanym – informują urzędnicy.

Jak dodają, uchylanie się właścicieli nieruchomości od nałożonego ustawą obowiązku przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej będzie skutkowało wydaniem decyzji nakazującej wykonanie powyższego obowiązku (art. 5 ust. 7 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach) i w konsekwencji nałożeniem grzywny.

 

Powstała też przepompownia ścieków w Brzeszczach

– Równolegle z zakończeniem prac w rejonie ulic Siedliska Nosala, Ogrodowej i Piekarskiej odebrano i przeprowadzono zgłoszenie zakończenia robót budowlanych obejmujących budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Ofiar Oświęcimia (od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. Piekarską i w obrębie ulic Kolejowej, Przemysłowej do ul. Leśnej). W ramach inwestycji powstała przepompownia ścieków w rejonie ul. Piekarskiej oraz ok 2,1 km sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej i tłocznej – podał Urząd Gminy w Brzeszczach.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.