czwartek, 06 czerwiec 2019 12:14

Oświęcim. Nocny pościg za włamywaczami

Napisała

Policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji po krótkim pościgu zatrzymali dwóch mieszkańców Oświęcimia 30 i 41-letniego, podejrzanych o włamania do automatów płatniczych na bezobsługowych myjniach samochodowych.

Do zdarzenia doszło nad ranem 27 maja w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 4.00 policjanci patrolujący rejon Starego Miasta zauważyli dwóch mężczyzn manipulujących przy jednym z wrzutników monet na bezobsługowej myjni samochodowej. W związku z powyższym postanowili sprawdzić powód nietypowego zachowania klientów stacji. Na widok zbliżających się mundurowych mężczyźni zaczęli uciekać, jednakże szybko zostali zatrzymani.

Policjanci sprawdzili automat płatniczy, do wnętrza którego próbowali się dostać mężczyźni, ujawniając uszkodzenia. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili również, że tej samej nocy sprawcy dokonali podobnego włamania do wrzutnika znajdującego się na myjni samochodowej na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP Oświęcim

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.