piątek, 05 lipiec 2019 11:28

Tour de Pologne po raz kolejny przejedzie drogami powiatu oświęcimskiego

Napisała

Zbliża się 76. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Odbędzie się on w dniach 3 - 9 sierpnia 2019 roku. Peleton po raz kolejny przejedzie drogami powiatu oświęcimskiego.

Czwartego dnia Tour de Pologne wjedzie w góry. Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajduje się Lotna Premia LOTTO w Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malownicze Beskidy, gdzie peleton pokona dwie rundy po 38,5 kilometra. Tam na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON pierwszej kategorii – Kocierz oraz dwie drugiej kategorii – Wielka Puszcza. Etap czwarty odbędzie się pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich. Partnerem mety, która zlokalizowana jest przy Kocierz Hotel&Spa, jest Województwo Śląskie - czytamy na stronie organizatora.
Czwarty etap wyścigu kolarze pokonywać będą 6 sierpnia. Jego dystans to 173 km. Peleton przejedzie przez Chełmek, Bobrek, Gorzów, Babice, Oświęcim, Rajsko i Wilczkowice.
W wyścigu wezmą udział 22 ekipy: osiemnaście drużyn należących do UCI WorldTeams, najwyższej dywizji profesjonalnych zespołów kolarskich oraz cztery zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. "dziką kartą" (trzy należące do UCI Professional Continental Teams oraz reprezentacja Polski).

Info/foto: tourdepolgne.pl

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.