wtorek, 13 sierpień 2019 15:22

Oświęcim, Harmęże: Utrudnienia na drogach. Całkowite wstrzymanie ruchu pojazdów

Napisał
fot. KPP Oświęcim fot. KPP Oświęcim

W środę 14 sierpnia 2019 przypada 78. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jak co roku, na terenie Oświęcimia oraz Harmęż odbędą się uroczystości.

Święty Maksymilian Maria Kolbe zginął męczeńską śmiercią na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau.

Uroczystości rocznicowe poprzedzą dwie procesje:

– jedna rozpocznie się od Kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu i będzie prowadziła ulicami: Tysiąclecia, Nojego, Pilata, Zaborską, Królowej Jadwigi oraz Jagiełły, Zatorską, Legionów, Więźniów Oświęcimia

– druga będzie prowadziła od Klasztoru Franciszkanów w Harmężach ulicami: Browarną, Borowskiego, Wojewódzką, Ostatni Etap, Kolbego, Szajny, Leszczyńskiej.

W związku z uroczystościami w środę 14 sierpnia, w godzinach od 8:30 do 10:00 w Oświęcimiu i Harmężach na wyżej wymienionych ulicach nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu pojazdów.

– W tym dniu w godzinach od 8:30 do 10:00 kierowcom proponujemy wybranie tras alternatywnych. Natomiast kierowców, którzy będą musieli przejechać wymienionymi ulicami prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości – informuje Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.