sobota, 31 sierpień 2019 00:38

Dolina Karpia – zwiedzisz ją na pożyczonym za darmo rowerze

Napisał
fot.. UG Zator fot.. UG Zator

Działa już niekomercyjna wypożyczalnia w Grodzisku (gmina Zator). W niej za darmo wypożyczysz rower i zwiedzisz Dolinę Karpia.

Stowarzyszenie Dolina Karpia wspólnie z gminą Zator, w ramach mikroprojektu „Rowerem po Dolinie Karpia” uruchomiło niekomercyjną wypożyczalnię rowerową. Znajduje się ona przy Zespole Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Grodzisku (ul. Grodowa 3).

Wypożyczalnia jest otwarta od kwietnia do października.

– W wypożyczalni dostępnych jest dziesięć rowerów trekkingowych, które można wypożyczyć bezpłatnie! Sprzęt można także wcześniej rezerwować telefonicznie pod nr tel.: 784 974 572 – informuje UG Zator.

Stowarzyszenie Dolina Karpia uruchomiło podobne obiekty w każdej z partnerskich gmin (Wiejski Dom Kultury w Paszkówce, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku, Centrum Sportu i Rekreacji w Ryczowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Polance Wielkiej, Przepompownia Ścieków Podlesie, Urząd Gminy Tomice) oraz w miejscowości Żabokreky na Słowacji.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.