środa, 25 wrzesień 2019 18:03

Kęty: Stacja wytrzymała tylko 51 dni. Szukamy świadków zdarzenia

Napisał
fot. A.Ch., B.K.-S / UG Kęty fot. A.Ch., B.K.-S / UG Kęty

W Kętach (powiat oświęcimski) wandale zniszczyli stację napraw rowerów, która służyła nie tylko rowerzystom, ale również inwalidom i rodzicom małych dzieci.

– Zaledwie 51 dni – tak krótko mieszkańcy Kęt mogli korzystać ze stacji naprawy rowerów, zamontowanej wraz z parkową infrastrukturą w sierpniu – podaje Urząd Gminy w Kętach.

Wandale zniszczyli pompkę, która służyła nie tylko rowerzystom, ale i osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich czy też rodzicom maluchów wożonych w dziecięcych wózeczkach. Sprzęt służył naprawdę wielu użytkownikom.

– Siła, której użyto do wyrwania uchwytu pompki, musiała być bardzo duża. Można więc zakładać, że wandale to osoby dorosłe lub starsi nastolatkowie. Pewne jest to, że wykazali się kompletnym brakiem wyobraźni, skrajną bezmyślnością i absolutną głupotą – informują urzędnicy.

Jeżeli byłeś świadkiem zdarzenia i widziałeś, kto zniszczył stację napraw – zgłoś ten fakt policjantom z kęckiego komisariatu (33 845-33-22) lub kęckiej Straży Miejskiej (33 845-20-47). Nie pozwólmy wandalom na bezkarność!

fot. UG Kęty

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.