środa, 02 październik 2019 15:52

Oświęcim: Robotnicy opuścili plac budowy! A ulicą nie da się przejechać

Napisał
fot. UM Oświęcim fot. UM Oświęcim

Przebudowa ulicy Orzeszkowej w Oświęcimiu miała zakończyć się do 30 września, ale... robotnicy opuścili plac budowy.

 W Oświęcimiu realizowana jest inwestycja związana z przebudową ul. Orzeszkowej. W poniedziałek 30 września robotnicy zeszli jednak z placu budowy.

Wykonawcą przebudowy ulicy Elizy Orzeszkowej w Oświęcimiu jest Przedsiębiorstwa Budowlano-Inżynieryjnego PROTE ze Spytkowic. Jego pracownicy opuścili plac budowy, mimo że inwestycja powinna być ukończona 30 września.

– Jednak do pełnego zakresu prac brakuje nowej nawierzchni ulicy, chodników i nasadzenia zieleni – wylicza Urząd Miasta Oświęcim.

Ulicą nie da się przejechać.

– Aktualnie miasto szuka możliwości prawnych, które pozwolą doprowadzić do przejezdności drogi, a później do zakończenia pozostałych robót objętych umową – informują urzędnicy. – Urząd Miasta przeprasza mieszkańców ulicy Elizy Orzeszkowej za utrudnienia, które są spowodowane nierzetelnością firmy budowlanej PROTE ze Spytkowic. Jednocześnie informuje, że dołoży wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać problemy związane z poruszaniem się po tej ulicy – dodaje UM Oświęcim.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.