środa, 30 październik 2019 23:18

Zator: Chcą więcej

Napisał
fot. UM Zator fot. UM Zator

Częściowo zabezpieczono już brzegi odcinków Skawy w gminie Zator (powiat oświęcimski).

– Na zlecenie PGW Wody Polskie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Zarządu Zlewni w Żywcu wykonano roboty udrożnieniowe i zabezpieczające na odcinku prawego brzegu Skawy w okolicy mostu w Podolszu, oraz roboty zabezpieczające na odcinku prawego brzegu Skawy w Podolszu, bliżej jej ujścia do Wisły – pierwszy etap – informuje UM Zator.

Dzięki wykonanym pracom ma zmniejszyć się zjawisko erozji i podmywania brzegu Skawy oraz zabierania kolejnych połaci gruntu. W kolejnych latach prace mają być kontynuowane.

– Gmina wnioskuje do Dyrekcji PGW Wody Polskie w Krakowie o przeznaczenie dalszych środków na roboty zabezpieczające również lewy brzeg Skawy i wał przeciwpowodziowy, w szczególności w Podolszu przed oczyszczalnią ścieków, gdzie postępująca erozja i podmywanie brzegu zagraża bezpośrednio linii średniego napięcia zasilającej oczyszczalnię oraz w Zatorze, w sąsiedztwie zbiornika Piastowski i w Graboszycach na wysokości istniejących zbiorników wodnych – podaje UM Zator.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.