Reprezentanci SMS Oświęcim błysnęli w Łodzi Wyróżniony

Wspaniałymi osiągnięciami zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi dla reprezentantów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu, funkcjonującej w ramach Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

 W trakcie trwania imprezy pływackiej indywidualnie rekord Polski na 200 metrów stylem dowolnym z czasem 1;52;39 poprawił Michał Daszkiewicz, który na co dzień pracuje pod czujnym okiem trenera Andrzeja Branii.

Warto podkreślić, że podopieczni Andrzeja Branii ustanowili również nowy rekord Polski na dystansie sztafetowym 4 x 200 metrów stylem dowolnym z wynikiem 7:52;25 poprawiając tym samym poprzedni rekord o prawie 6 sekund. Panowie płynęli w składzie Michał Daszkiewicz, Marcin Malarz, Dawid Dankiewicz i Jan Więzik.

Rewelacyjny występ podczas polskiego championatu odnotował również Maciej Krulikowski, który na 200 metrach stylem klasycznym poprawił swój rekord życiowy, aż o 2,5 sekundy i jako ósmy zameldował się na mecie finałowego wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym.

O medale ocierała się zawodniczka Katarzyna Kołodziej, która wywalczyła czwartą lokatę na niecodziennym dla niej dystansie 200 metrów stylem motylkowym, bijąc rekord życiowy. Jako piąta zameldowała się na mecie w wyścigu 100 metrów stylem motylkowym, w którym zaledwie o 9 setnych dzieliło ją od brązowego medalu.

Bardzo blisko pozycji medalowej znalazły się również dziewczęta na dystansie 4x200 metrów stylem dowolnym, które płynąc w składzie Marta Klimek, Katarzyna Kołodziej, Natalia Lewandowska i Justyna Pisarek dotknęły ściany basenu jako czwarte.

Wspaniale zaprezentowała się również młoda, lecz bardzo zdolna Marta Klimek, która po raz pierwszy wystąpiła w ścisłym seniorskim finale na 200 metrów stylem dowolnym, bijąc własny rekord życiowy. Uczennica drugiej klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wywalczyła również wysokie dziewiąte miejsce z rezultatem 2.01.94.

 W Łodzi nie zawiódł również Sebastian Ciastoń, który w finale na 400 metrów stylem zmiennym, po pięknej walce uplasował się na wysokiej piątej pozycji. Tuż za nim był jego o dwa lata młodszy kolega z grupy Mateusz Dubas, kończąc dystans ze świetnym rekordem życiowym.

W gronie finalistek znalazła się również Dominika Adamiec, która na 200 metrów stylem motylkowym zajęła dziewiątą pozycję oraz Patryk Blachura, który na tym samym dystansie wywalczył identyczne miejsce.

 W sesji popołudniowej Zimowych Mistrzostw Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi dzielnie prezentowały się zawodniczki Anna Kempa, Marta Klimek, Alicja Krauze, Katarzyna Kołodziej, Justyna Pisarek i Dominika Kosińska. Wśród mężczyzn płynęli Kamil Goleniec, Maciej Krulikowski, Oskar Cieśla, Kacper Mayerberg, Patryk Blachura, Marcin Szarpak, Mikołaj Kempa i Sebastian Ciastoń.

 Z występu zawodników Oświęcimskiej SMS bardzo zadowolony był dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu Jacek Stoch:

Wielkie gratulacje dla zawodników za świetne rezultaty osiągnięte dzięki wielkiej ambicji i woli walki. Sukces nie byłby możliwy bez solidnej pracy na treningach pod kierunkiem wysokiej klasy trenerów p. Jadwigi Zieleńskiej - Starzec, p. Andrzeja Branii, p. Piotra Woźnickiego, p. Przemysława Ptaszyńskiego oraz trenera koordynatora p. Marka Dorywalskiego. Nasi zawodnicy mają zapewnione jedne z najlepszych w kraju warunki do treningów i nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego dlatego jestem pewny, że możemy liczyć na dalsze sukcesy.

Jakub Konior

Foto: Jakub Konior  

 

                                                                                

 

 

 

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Aktualizacja: czwartek, 11 styczeń 2018 11:01
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA