Babice, Bieruń. Pościg za kierowcą Wyróżniony

11 marca br. policjanci z oświęcimskiej drogówki ścigali nietrzeźwego kierowcę, posiadającego cofnięte uprawnienia do kierowania. 

- W niedzielny poranek policjanci pilnujący bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicy Śląskiej w Babicach, tuż przed godziną 08.00 dali sygnał do zatrzymania się kierowcy VW Polo na śląskich numerach rejestracyjnych, który pędził drogą z prędkością 92 km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Kiedy kierowca nie zwalniając przemknął obok radiowozu, funkcjonariusze błyskawicznie ruszyli w pościg używając sygnałów uprzywilejowania. Uciekający za mostem na rzece Wiśle skręcił w boczną drogę biegnącą wzdłuż wału przeciwpowodziowego. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca oraz towarzyszący mu pasażer porzucili pojazd i kontynuowali ucieczkę pieszo. Policjanci byli jednak tuż za nimi po chwili obaj mężczyźni zostali  zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy policji.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy VW, którym jak się okazało był  40-letni mieszkaniec Mysłowic, wykazało 2,52 promila alkoholu. Posiadał on również  cofnięte uprawnienia do kierowania. Towarzyszący mu pasażer był równie nietrzeźwy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz z cofniętymi uprawnieniami, grozi kierowcy kara po 2 lata pozbawienia wolności, natomiast o wiele surowsze konsekwencje mężczyzna poniesie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5. lat pozbawienia wolności. Info/Foto: KPP Oświęcim

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA