Maskotki kibiców Unii Oświęcim trafią do dzieci pokrzywdzonych przez los Wyróżniony

9 marca br. Paweł Kram Prezes Oświęcimskiego Sportu S.A., na ręce insp. Roberta Chowańca przekazał część maskotek podarowanych przez kibiców hokeja na lodzie, wrażliwych na los dzieci znajdujących się niejednokrotnie w bardzo trudnych sytuacjach życiowych.

Akcja pn. „Teddy Bear Toss”, odbyła się w ub. miesiącu. Zorganizowali ją po raz trzeci: Oświęcimski Sport S.A, UKH oraz Stowarzyszenie MotoGALICJA, a odpowiedziało na nią wielu fanów hokeja na lodzie. Akcja polega na tym, że fani hokeja przynoszą na mecz pluszowe zabawki i rzucają je na lód, gdy gospodarze strzelą pierwszego gola. W tym roku podczas meczu, pomiędzy Unią Oświęcim, a GKS Tychy, kibice na tę wyjątkową chwilę nie musieli długo czekać. W 9. minucie I. tercji, pierwszego gola dla Unii Oświęcim strzelił Adam Rufer i wtedy z trybun posypało się ponad 450 pluszaków. Maskotki zostały zebrane przez organizatorów oraz zawodników Uczniowskiego Klubu Hokejowego.  

Pluszaki trafią do policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy najczęściej interweniują w przypadku zgłoszenia awantury domowej; do dzielnicowych, którzy w ramach programu Niebieskiej Karty odwiedzają rodziny dotknięte przemocą domową oraz policjantów ruchu drogowego, którzy podejmują działania na miejscu wypadku. Oprócz policji maskotki trafiły również do ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego oraz ratowników Maltańskiej Służby Medycznej.

Maskotki z zeszłorocznej akcji trafiły natomiast do strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie oświęcimskim.

Podczas wielu zdarzeń dorosłym towarzyszą dzieci, które niejednokrotnie nie rozumiejąc sytuacji, przeżywają trudne chwile. Pluszak, do którego będzie się mogło przytulić dziecko, wręczony przez policjanta, strażaka, czy ratownika medycznego, z całą pewnością odwróci jego uwagę od spraw dorosłych.

Służby ratunkowe dziękują organizatorom akcji oraz kibicom hokeja na lodzie, za ten wyjątkowy dar, który z całą pewnością będzie miał ogromne znaczenie dla najmłodszych uczestników różnego rodzaju przykrych zdarzeń losowych. Info: KPP Oświęcim

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA