środa, 25 kwiecień 2018 15:56

Skidziń. Mężczyzna przez pomyłkę wypił środek chemiczny do czyszczenia kanalizacji

Napisała

24 kwietnia br. służby ratunkowe w porę odnalazły 36-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który przebywając nad  rzeką Sołą w Skidziniu przez pomyłkę wypił środek do czyszczenia kanalizacji.

Do zdarzenia doszło o godzinie 9.50. Policjanci i ratownicy medyczni otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie znajdującym się w samochodzie nad rzeką Sołą w Skidziniu, który potrzebuje pomocy, gdyż przez pomyłkę wypił żrący płyn.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz jeden z patroli oświęcimskiej drogówki, który pilnował bezpieczeństwa w  ruchu drogowym na terenie Gminy Brzeszcze, natychmiast ruszyli na poszukiwania. Na miejsce błyskawicznie przyjechali również ratownicy medyczni. Szybko odnaleziono fiata oraz znajdującego się w środku mężczyznę z poparzeniem jamy ustnej i przełyku. 

Po wstępnym udzieleniu pomocy medycznej na miejscu, mężczyzna został przetransportowany helikopterem medycznym do oświęcimskiego szpitala na dalsze leczenie.

Info/Foto: KPP Oświęcim

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.