×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
wtorek, 12 czerwiec 2018 15:06

Umowa na budowę żłobka w Chełmku podpisana

Napisała

Budowa miejsca opieki nad dziećmi w wieku do 3. lat jest jedną z najważniejszych inwestycji dla Gminy Chełmek.

Pod koniec maja br. w siedzibie Urzędu Miejskiego dwa podpisy otwarły drogę do rozpoczęcia prac, związanych ze stworzeniem żłobka w Chełmku przy ulicy Brzozowej. Umowę wspólnie podpisali burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz Michał Wrasidło, reprezentujący firmę Emitech Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, która wygrała przetarg na zrealizowanie powyższego zadania. 

Zgodnie z dokumentem budowa żłobka kosztować będzie 2 298 248,85 zł i zakończy się 12 października br. Znajdzie w nim miejsce dla 48. maluchów. Gmina Chełmek jako jedyna w powiecie oświęcimskim i jako jedna z zaledwie 14. gmin otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 978 243 zł z rządowego programu „Maluch+”. 

- Wsłuchując się w głosy młodych rodziców w kończącym się roku przygotowaliśmy projekt budowy żłobka w kompleksie szkolno-przedszkolnym przy ul. Brzozowej w Chełmku. Nasz projekt został wysoko oceniony, dzięki czemu znaleźliśmy się wśród zaledwie 14 gmin, które otrzymały dofinansowanie do budowy tego obiektu. Fakt ten cieszy podwójnie, ponieważ szczególnie ważne jest dla nas umożliwienie młodym rodzicom, szczególnie tym, którzy nie posiadają możliwości własnego zapewnienia opieki nad swoimi pociechami, spokojnego powrotu do pracy  – mówił po podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy żłobka burmistrz Andrzej Saternus.

Info/Foto: UM Chełmek

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.