środa, 04 lipiec 2018 12:32

Klapki z Chełmka pojadą do... Gambii!

Napisała

Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje” (Erich Fromm).

Z końcem czerwca br. do Chełmka dotarli wolontariusze akcji „Klapki dla Gambii”. Dr Maciej Kalarus i p. Agnieszka Król odebrali klapki, które zebrali uczniowie z poszczególnych szkół Gminy Chełmek.
W placówkach zebrano odpowiednio:

- Samorządowy Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Piłsudskiego - 132 pary;

- Samorządowy Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Brzozowa -128 par;

- Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku – 59 par;

-Samorządowy Zespół Szkół  w Gorzowie – 31 par.

 Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Wiele osób odpowiedziało na prośbę Samorządu Uczniowskiego i przyniosło nawet po kilka par klapek. Teraz trafią do Afryki i będą z nich korzystać mieszkający tam ludzie.

 Jak napisał w mailu jeden z organizatorów, dr Maciej Kalarus z Akademii Techniczno–Humanistycznej w Bielsku–Białej:

- W sierpniu do Gambii samochodem podróżniczym pojedzie od nas trójka studentów z opiekunem i będą w Waszym imieniu rozdawać klapki afrykańskim dzieciom, wcześniej przejmując z gambijskiego portu kontener. Zachęcamy do śledzenia relacji z tej części akcji zarówno na profilu FB, jak i na stronie internetowej. Nasza ekipa powróci do Polski prawdopodobnie na początku października i w listopadzie (w pierwszej połowie) planujemy uroczyste podsumowanie całej tegorocznej akcji wraz z rozdaniem pakietów medialnych i Certyfikatów Uczestnictwa dla każdej placówki oświatowej, która wpisana jest na Listę Ambasadorów i zbierała klapki -.

 - Przewidujemy zorganizowanie uroczystości, na którą już teraz serdecznie Was zapraszamy, jednak więcej informacji na ten temat pojawi się w późniejszych terminach. I najważniejsze: bardzo, ale to bardzo dziękujemy za każdą parę klapek. To jest naprawdę świetna robota, każdego z osobna i wszystkich razem. Dziękujemy z całego serca, a oglądając zdjęcia i czytając relacje, sami możecie zobaczyć, jak to wszystko, co robimy, jest ważne i potrzebne. To jest kawał dobrej roboty. Ponad 300 placówek oświatowych ogarniało temat przez prawie dwa miesiące i to też o czymś świadczy. Dziękujemy za zaangażowanie, za emocje i empatię – po prostu za wszystko. Gdyby nie Wy, nigdy tylu klapek byśmy nie uzbierali”. Podczas swojej wizyty wolontariusze opowiedzieli naszej młodzieży o zorganizowanej akcji. W przyszłym roku na pewno znów do niej przystąpimy. Raz jeszcze dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie - mówi Anna Grochal, nauczycielka z SZS-P nr 2 w Chełmku.

 Info/Foto: UM Chełmek

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.