×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
środa, 11 lipiec 2018 20:06

Najmłodsi spędzają czas na półkoloniach w Chełmku

Napisała

Wakacje trwają w najlepsze, jednak najmłodsi nie mają powodów do nudy. W naszej gminie trwa bowiem I. turnus półkolonii, zorganizowanej prze Świetlicę Środowiskową w Chełmku przy wsparciu finansowym gminy Chełmek.

Zajęcia wkroczyły właśnie w półmetek. Do tej pory 92.  uczestników w 7. grupach czynnie spędza każdy wakacyjny dzień. Turnus zapoczątkowała  ekologiczna wersja smoka wawelskiego w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego „Sztuka” . Przedstawienie było inspiracją dla wszystkich grup do wykonania „Smoga Wawelskiego”, a tym samym do utrwalenia zasad przeciwdziałania zanieczyszczaniu środowiska.

Dzieci  uczestniczyły również w wyjazdowych warsztatach na Zamku w Lipowcu oraz poznały tajniki gry w kręgle. Najważniejsze jednak, że większość swojego czasu spędzają na zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Następny tydzień przyniesie również dużo ciekawych, wyjazdowych atrakcji.

Info/Foto: UM Chełmek

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.