Agresja na drodze spowodowana… wyrzuconą gumą do żucia Wyróżniony

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do awantury pomiędzy dwoma kierowcami. W wyniku drogowej agresji, której powodem była wyrzucona z samochodu guma do żucia, jeden z kierowców doznał urazu ręki.

 Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie tj. 5 sierpnia br. tuż po godzinie 15.00 w miejscowości Zasole w Gminie Brzeszcze. W trakcie podjętych czynności policjanci ustali, że 51 – letni mieszkaniec Wadowic, jadąc samochodem marki Toyota ulicą Łęcką, w pewnej chwili dostrzegł , że z poprzedzającego go samochodu marki Fiat Panda, dziecko wyrzuciło zużytą gumę do żucia. Guma uderzyła w szybę toyoty, co zdenerwowało wadowiczanina. 

Mężczyzna znacznie przyspieszył, wyprzedził fiata, a następnie zatrzymał się na środku jezdni. 37 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który kierował fiatem również się zatrzymał. Widząc jednak zmierzającego w jego kierunku, zdenerwowanego mężczyznę, jednym przyciskiem zaryglował drzwi pojazdu i uchylił jedynie szybę, aby móc dowiedzieć się, co wywołało wzburzenie mężczyzny. Kierowca Toyoty zaczął szarpać za drzwi pojazdu i w dosadnych słowach przekazując informację na temat wyrzuconej gumy do żucia, która znalazła się na jego pojeździe. Następnie widząc, że oświęcimianin wyjął telefon komórkowy, aby powiadomić Policję, chwycił jego lewą rękę i wykręcił powodując złamanie kości ręki i przedramienia. Policję wezwała podróżująca wraz z 9 – letnim dzieckiem znajoma oświęcimianina.

 

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA